Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 4, 2022

ndahen-100-milione-euro-per-fsk’ne,-30-milione-prej-tyre-vec-per-armatim

Ndahen 100 milionë Euro për FSK’në, 30 milionë prej tyre veç për armatim

0
Shuma prej 100 milionë eurosh e ndarë për buxhetin e Forcës së Sigurisë së Kosovës për vitin 2022, është më e larta prej se...
ben-meir-jep-tri-propozime-per-zgjidhjen-e-krizes-mes-kosoves-dhe-serbise

Ben Meir jep tri propozime për zgjidhjen e krizës mes Kosovës dhe Serbisë

0
Eksperti amerikan jep tri propozime për zgjidhjen e krizës mes Kosovës dhe Serbisë. Vendimet e qeverisë për të vendosur reciprocitet në raport me Serbinë për...
ukraina-ndihmohet-me-1-milion-euro-nga-shqiperia

Ukraina ndihmohet me 1 milion euro nga Shqipëria

0
Ukraina vazhdon të ndihmohet nga shtet e ndryshme. Ministri i Financave të Ukrainës, Sergii Marchenko ka bërë të ditur ditën e sotme se Ukraina ka...
ja-kur-do-te-mbahet-takimin-kurti-vuciq,-zbulohet-data

Ja kur do të mbahet takimin Kurti -Vuçiq, zbulohet data

0
Shumë shpejtë do të mbahet takimi mes Kurtit dhe Vuçiqit. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e...
borell-ka-kerkese-per-kosoven-mbi-asociacionin-dhe-implementimin-e-vendimit-per-manastirin-e-decanit

Borell ka kërkesë për Kosovën mbi Asociacionin dhe implementimin e vendimit për Manastirin e...

0
Çështja e asociacionit po vazhdon të jetë shumë e diskutuar. Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian dhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borell ka kërkuar nga...
antonela-berisha-pozon-si-modele-nga-bregdeti

Antonela Berisha pozon si modele nga bregdeti

0
Antonela Berisha është duke e shijuar sezonën verore duke e vizituar edhe bregdetin. Prej atje, ish banorja e “Big Brother VIP” po sjell imazhe të...
ambasadori-amerikan-deklarohet-pas-takimit-me-rakiq:-ia-kujtova-disa-qendrime-te-amerikes-per-reciprocitetin

Ambasadori amerikan deklarohet pas takimit me Rakiq: Ia kujtova disa qëndrime të Amerikës për...

0
Hovenier pas takimit me Rakiq: Ia kujtova disa qëndrime të Amerikës për reciprocitetin. Pas zhvillimeve të fundit që kanë ndodhur në vend, ambasadori i ShBA-së...
aksident-zinxhiror-ne-veternik,-perfshihen-disa-vetura

Aksident zinxhiror në Veternik, përfshihen disa vetura

0
Aksident në Veternik, përfshihen disa vetura Një aksident ku janë përfshirë katër vetura ka ndodhur në Veternik të Prishtinës. Aksidenti ka ndodhur pas orës 08:00 të...
nje-polic-dyshohet-se-ngacmoi-mjeken-e-spitalit

Një polic dyshohet se ngacmoi mjeken e spitalit

0
Zyrtari policor me inicialet I.F. në njërën nga dhomat e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë dyshohet se e ngacmoi seksualisht mjeken duke...
ministri-latifi-takon-drejtoreshen-e-re-te-shskuk-se

Ministri Latifi takon drejtoreshën e re të ShSKUK-së

0
Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Rifat Latifi, ka takuar sot ushtruesen e detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor Universitar të...