Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 2, 2022

te-gjitha-duan-ti-rrisin,-kallashi-i-ka-zvogeluar-te-pasmet

Të gjitha duan ti rrisin, Kallashi i ka zvogëluar të pasmet

0
Donjeta Kosumi, e njohur si Kallashi, për një kohë ishte kryefjala e shoubizit shqiptar, pasi përflitej në Kosovë e Shqipëri. Vitet e fundit Kallashi pati...
qalaj-i-pdk-se-kritika-qeverise:-opozita-po-ftohet-ne-takim-pasi-po-ndodhin-ngjarjet

Qalaj i PDK-së kritika Qeverisë: Opozita po ftohet në takim pasi po ndodhin ngjarjet

0
“Praktikë e keqe”, Qalaj kritika Qeverisë: Opozita po ftohet në takim pasi po ndodhin ngjarjet. Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rashit Qalaj tha se...
vuciq-vazhdon-te-viktimizohet:

Vuçiq vazhdon të viktimizohet:

0
Viktimizohet Vuçiq: Të dielën u shmang më e keqja, kam folur me Emanuel Macronin. Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka folur me tone tejet viktimizuese...
ministrja-e-drejtesise:-gjykata-komerciale-u-funksionalizua,-u-tha-se-s’mund-te-behej-edhe-5-vjet

Ministrja e Drejtësisë: Gjykata Komerciale u funksionalizua, u tha se s’mund të bëhej edhe...

0
Haxhiu: Gjykata Komerciale u funksionalizua, u tha se s’mund të bëhej edhe 5 vjet. Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë që Gjykata Komerciale u...
“komuna-e-prishtines-pagoi-gati-190-mije-euro-per-perfaqesim-ligjor,-edhe-pse-paguan-tre-zyrtare-per-kete-pune”

“Komuna e Prishtinës pagoi gati 190 mijë euro për përfaqësim ligjor, edhe pse paguan...

0
Demokracy Plus ka publikuar një infografikë, sipas së cilës, Komuna e Prishtinës ka paguar gati 190 mijë euro për përfaqësim ligjor një kompani, edhe...
valbon-krasniqi-jep-doreheqje-nga-pozita-e-drejtorit-te-shskuk-se

Valbon Krasniqi jep dorëheqje nga pozita e drejtorit të ShSKUK-së

0
Bordi Drejtues i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës njofton se është miratuar dorëheqja e Drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik...
edi-rama-shperndan-vendimin-e-qeverise-se-kosoves-per-shtyrje-te-reciprocitetit-me-serbine

Edi Rama shpërndan vendimin e Qeverisë së Kosovës për shtyrje të reciprocitetit me Serbinë

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pasi ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për shtyrje për 30 ditë të vendimin për vendosje të reciprocitetit...
rakiq:-une-jam-opozite-e-kurtit,-largohem-kur-te-ma-kerkojne-serbet

Rakiq: Unë jam opozitë e Kurtit, largohem kur të ma kërkojnë serbët

0
Goran Rakiq, ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Republikës së Kosovës, ka deklaruar se edhe pse është pjesë e qeverisë është opozitë...
politikanet-serbe-rrahen-ne-qender-te-qytetit-apatin,-per-shkak-te-mospajtimeve-rreth-kosoves

Politikanët serbë rrahën në qendër të qytetit Apatin, për shkak të mospajtimeve rreth Kosovës

0
Dy këshilltarë komunal në Apatin të Serbisë, Dejan Baçiq nga koalicioni “Moramo”, Millorad Mrgja dhe kryetari i Këshillit lokal nga partia Radikale serbe, janë...
ne-95-vjetorin-e-krijimit-te-ushtrise-clirimtare-popullore,-theksohet-roli-i-saj-per-garantimin-dhe-sigurimin-e-qetesise-globale

Në 95 vjetorin e krijimit të Ushtrisë Çlirimtare Popullore, theksohet roli i saj për...

0
Në praninë e Presidentit kinez Xi Jinping dhe personaliteteve të larta shtetërore dhe ushtarake të Kinës, u organizua një pritje kremtuese për 95-vjetorin...