Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm August 1, 2022

dy-‘kerkesat’-per-kosoven-qe-presidenti-i-shqiperise-ia-beri-sot-kryeministrit-te-spanjes

Dy ‘kërkesat’ për Kosovën që Presidenti i Shqipërisë ia bëri sot Kryeministrit të Spanjës

0
Në vizitën e tij zyrtare, e para e një kryeministri spanjoll në Shqipëri, Petro Sanchez theksoi rëndësinë që ka Ballkani Perëndimor (BP), në kontekstin...
fluksi-ne-pikat-e-kalimit-kufitar,-pritjet-me-te-gjata-te-dheu-i-bardhe

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, pritjet më të gjata te Dheu i Bardhë

0
Pritjet më të mëdha në vendkalimet kufitare sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Punëve të Brendshme janë te Dheu i Bardhë, ndërsa...
pas-ngjarjeve-ne-pjesen-veriore,-kosova-vazhdon-te-mbetet-trend-boteror-ne-twitter

Pas ngjarjeve në pjesën veriore, Kosova vazhdon të mbetet trend botëror në Twitter

0
Pas ngjarjeve të mbrëmshme në pjesën veriore të vendit, termi dhe hashtagu “Kosovo” kishte filluar të bëhet trend botëror në rrjetin social Twitter. Mbrëmë ky...
petkoviq:-ishim-ne-prag-te-konflikteve-te-renda,-duhet-gjetur-nje-zgjidhje-kompromisi

Petkoviq: Ishim në prag të konflikteve të rënda, duhet gjetur një zgjidhje kompromisi

0
Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovën, Petar Petkoviq, ka deklaruar sot se “mbrëmë ishim në prag të konflikteve të rënda, dhe të njëjtën...
“luftime,-te-shtena-ne-kufi-dhe-afer-prishtines”,-si-e-anuloi-kompania-e-njohur-fluturimin-drejt-kosoves

“Luftime, të shtëna në kufi dhe afër Prishtinës”, si e anuloi kompania e njohur...

0
Ngjarjet e mbrëmshme në pjesën veriore të Kosovës kanë ndikuar që kompani të njohura të ajrore të anulojnë fluturimet drejt Aeroportit të Prishtinës. Petrit Selimi...
te-enjten-seanca-e-fundit-per-kete-sesion

Të enjten seanca e fundit për këtë sesion

0
Të enjten seanca e fundit për këtë sesion Deputetët e Kuvendit të Kosovës pritet të mblidhen edhe dy herë gjatë kësaj vere, para se të...
nje-bidon-hidhet-nga-ballkoni-teksa-nje-gazetar-po-raportonte-nga-veriu

Një bidon hidhet nga ballkoni teksa një gazetar po raportonte nga veriu

0
Momenti kur në drejtim të gazetarit hidhet një bidon teksa po raportonte nga veriu Raportohet se në drejtim të gazetarit të Euronews Albania, Kosovë Gjoci...
nje-grua-dhe-dy-burra-u-sulmuan-ne-leposaviq-nga-personat-qe-kishin-vendosur-barrikada

Një grua dhe dy burra u sulmuan në Leposaviq nga personat që kishin vendosur...

0
Dy burra dhe një grua u sulmuan në Leposaviq nga personat që kishin vendosur barrikada Policia njofton se dje rreth orës 17:20 në Leshak të...
“miresevini-ne-asociacionin-e-komunave-serbe”,-billborde-provokuese-ne-veri

“Mirësevini në Asociacionin e komunave serbe”, billborde provokuese në veri

0
Veriu zgjohet me billbordet “Mirësevini në Asociacionin e komunave serbe” Billborde me mbishkrimin “Mirësevini në Asociacionin e Komunave Serbe” janë vendosur në katër komuna veriore. Kosovo-online...
grenell-shperthen-kunder-kurtit-e-quan-fashist-me-pervoje

Grenell shpërthen kundër Kurtit e quan fashist me përvojë

0
Richard Grenell, ish-emisar amerikan për dialogun Kosovë – Serbi ka përdorur gjuhë të ashpër ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, duke e quajtur atë...