Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 30, 2022

niveli-i-ulet-i-shpenzimeve-per-investime-kapitale,-heshtje-ne-qeveri

Niveli i ulët i shpenzimeve për investime kapitale, heshtje në Qeveri

0
Qeveria hesht për nivelin e ulët të shpenzimeve për investime kapitale As 10 për qind të buxhetit për investime kapitale nuk i ka shfrytëzuar Qeveria...
biden-infektohet-me-covid,-tri-dite-pasi-doli-negativ

Biden infektohet me COVID, tri ditë pasi doli negativ

0
Tri ditë pasi doli negativ, Biden infektohet sërish me COVID-19 Disa ditë pasi që doli negativ në testin për COVID-19, presidenti amerikan, Joe Biden, ka...
mes-lotesh-e-dhimbjesh-varrosen-burre-e-grua-qe-vdiqen-tragjikisht-ne-aksidentin-ne-podujeve

Mes lotësh e dhimbjesh varrosen burrë e grua që vdiqën tragjikisht në aksidentin në...

0
Varrosen burrë e grua që vdiqën tragjikisht në aksidentin në Podujevë Çifti mërgimtar, Shemsedin dhe Mervete Sopaj, janë varrosur në Malishevë, pasi vdiqën dje...
aksident-i-rende-ne-autostraden-“ibrahim-rugova”,-pese-te-lenduar

Aksident i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, pesë të lënduar

0
5 të lënduar në aksidentin mes kamionit dhe dy veturave në autostradën “Ibrahim Rugova” Pesë persona kanë mbetur të lënduar, nga aksidenti mes një...
osmani-dhe-kurti:-kosova-dhe-shba-ja-pajtohen-qe-dialogu-te-perqendrohet-ne-njohje-reciproke

Osmani dhe Kurti: Kosova dhe SHBA-ja pajtohen që dialogu të përqendrohet në njohje reciproke

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe kryeministri Albin Kurti, në një konferencë për media kanë folur për vizitën që kishin në Shtetet e Bashkuara...
pa-pike-grimi,-marina-vjollca-befason-me-pamje-nga-shtrati-i-gjumit!

Pa pikë grimi, Marina Vjollca befason me pamje nga shtrati i gjumit!

0
Marina Vjoclla, është njëra nga moderatoret më të dashura për publikun. Ani pse ka kohë që është pjesë e mediave, ajo prapë se prapë është...
osmani-pas-kthimit-nga-shba:-administrata-biden-s’e-lejon-prekjen-e-sovranitetit-ne-marreveshjen-me-serbine

Osmani pas kthimit nga SHBA: Administrata Biden s’e lejon prekjen e sovranitetit në marrëveshjen...

0
Presidentja Vjosa Osmani pas kthimit nga SHBA-ja ka treguar për temat që kanë diskutuar me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken dhe zotimet që...
hoti:-qeveria-po-mban-rreth-210-milione-euro-ne-banke-pa-asnje-nevoje

Hoti: Qeveria po mban rreth 210 milionë euro në bankë pa asnjë nevojë

0
Deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Avdullah Hoti tha se Qeveria po mban rreth 210 milionë euro pa asnjë nevojë, të cilat mjete...
von-der-leyen:-ne-fund-te-javes-tjeter-vendoset-nese-ukraina-i-bashkohet-be-se

Von der Leyen: Në fund të javës tjetër vendoset nëse Ukraina i bashkohet BE-së

0
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë se ekzekutivi i saj do të finalizojë opinionin nëse Ukrainës duhet t’i jepet statusi...
abdixhiku:-ky-fukarallek-mendor-po-na-tkurre-si-shoqeri

Abdixhiku: Ky fukarallëk mendor po na tkurrë si shoqëri

0
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka kritikuar Qeverinë Kurti për mungesën e realizimit të investimeve kapitale në Kosovë është më i ulëti në gjithë...