Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 29, 2022

qeverite-evropiane-po-ndihmojne-qytetaret-te-paguajne-faturat-e-energjise

Qeveritë evropiane po ndihmojnë qytetarët të paguajnë faturat e energjisë

0
Qeveritë evropiane po ndihmojnë qytetarët të paguajnë faturat e energjisë Fundi i muajit ishte një kohë për të festuar për shumë njerëz, të cilët me...
pasi-walkeri-e-kritikoi-se-nuk-e-vizitoi-kur-ishte-ne-shba,-kurti-takohet-me-te

Pasi Walkeri e kritikoi se nuk e vizitoi kur ishte në ShBA, Kurti takohet...

0
Walkeri e kritikoi se nuk e vizitoi kur ishte në ShBA, Kurti takohet me të. Para një jave ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker...
aksidenti-ku-vdiqen-burre-e-grua,-arrestohet-shoferi-i-autobusit-ne-te-cilin-u-perplas-vetura

Aksidenti ku vdiqën burrë e grua, arrestohet shoferi i autobusit në të cilin u...

0
Arrestohet shoferi i autobusit në të cilin u përplas vetura e familjes Sopaj Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në orët e hershme të...
pse-ermali-e-hoqi-unazen-e-marteses?

Pse Ermali e hoqi unazën e martesës?

0
Këngëtari Ermal Fejzullahu është prej shumë vitesh bashkë me Arianen, me të cilen ka dhe katër fëmijë. Çifti nuk shihen shpesh së bashku në publik,...
bie-nga-20-metra-lartesi-derisa-po-punonte,-vdes-21-vjecari-shqiptar

Bie nga 20 metra lartësi derisa po punonte, vdes 21-vjeçari shqiptar

0
21 vjeçari shqiptar vdes në vendin e punës në Kroaci, ra nga 20 metra lartësi Një 21 vjeçar shqiptar ka humbur jetën në vendin e...
atk-mblodhi-dje-gjysme-milion-euro-borxhe-te-bizneseve

ATK mblodhi dje gjysmë milion euro borxhe të bizneseve

0
Trajtimi i borxheve të tatimpaguesve vazhdon të mbetet njëri ndër prioritetet e institucionit të ATK-së, për çfarë menaxhmenti i ATK-së  është duke ndërmarrë masa...
me-20-vite-burg-denohet-i-akuzuari-per-vrasjen-me-thike-ne-nje-kafene-ne-gjilan

Me 20 vite burg dënohet i akuzuari për vrasjen me thikë në një kafene...

0
Dënohet me 20 vite burgim i akuzuari për vrasjen me thikë në një kafene në Gjilan. Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj...
ministri-gjerman-i-financave:-nuk-ka-me-rezerva-ne-buxhet

Ministri gjerman i Financave: Nuk ka më rezerva në buxhet

0
Qeveria federale ka arritur kufirin e kapacitetit të saj fiskal për shkak të ndërhyrjes në pandeminë COVID-19, ndikimit të luftës në Ukrainë dhe fondit...
keshilli-gjyqesor-kosoves:-ministria-te-perfille-komisionin-e-venecias,-te-mos-e-cenoje-punen-e-gjyqesorit

Këshilli Gjyqësor Kosovës: Ministria të përfillë Komisionin e Venecias, të mos e cenojë punën...

0
KGjK: Ministria të përfillë Komisionin e Venecias, të mos e cenojë punën e gjyqësorit. Këshilli Gjyqësor Kosovës e ka bërë publik qëndrimin pas opinionit të...
ministrja-nagavci-deklarohet-e-pafajshme-para-gjykates-per-“nato-sprej”

Ministrja Nagavci deklarohet e pafajshme para gjykatës për “nato sprej”

0
Ministrja Nagavci del para gjykatës për “nato sprej”, thotë se është e pafajshme. Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI), Arbërie Nagavci, ka thënë...