Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 28, 2022

aleksandar-vuciq-thote-se-nuk-ka-asgje-me-dialogun-ne-bruksel:-kurti-eshte-aty.

Aleksandar Vuçiq thotë se nuk ka asgjë me dialogun në Bruksel: Kurti është aty.

0
Vuçiq: Nuk ka asgjë me dialogun në Bruksel, Kurti është aty. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke...
a-eshte-ndare-me-afronen?-babai-e-zbulon-biseden-me-bleron

A është ndarë me Afronën? Babai e zbulon bisedën me Bleron

0
Në media është perfolur shumë për ndarjen e mundshme në mes të këngëtarit Blerim Muharremi i njohur si “Blero” dhe Afrona Dikës, për një...
pronari-i-“shtepise-se-verdhe”-pergatit-kallezim-penal-kunder-dick-martyt

Pronari i “Shtëpisë së Verdhë” përgatit kallëzim penal kundër Dick Martyt

0
Pronari i të ashtuquajturës “Shtëpia e Verdhë”, Mersin Katuçi, ka rrëfyer historinë e jetës së tij. Akuzat se shtëpia e tij është shfrytëzuar për...
parashikimi-i-motit-per-dy-ditet-e-ardhshme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

0
Gjatë këtyre ditëve do të mbajë mot me diell dhe vranësira. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të premten dhe të shtunën gjatë pjesës së dytë...
mbi-6-milione-euro-qarkullim-te-fshehur-nga-rrjetet-sociale,-kriptovalutat-e-shpronesimet

Mbi 6 milionë euro qarkullim të fshehur nga rrjetet sociale, kriptovalutat e shpronësimet

0
Agjencia Tatimore e Kosovës bën të ditur se janë vlerësuar mbi 6 milionë euro qarkullim të fshehur nga tre sektorë specifikë: rrjetet sociale, kriptovalutat...
escobar:-kosova-eshte-partner-jashtezakonisht-i-mire-ne-rajon

Escobar: Kosova është partner jashtëzakonisht i mirë në rajon

0
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin, Gabriel Escobar i tha Zërit të Amerikës pas nënshkrimit të marrëveshjes energjetike mes Korporatës Sfidat e Mijëvjeçarit...
politico:-scholz-e-vuciq-u-perplasen-per-njohjen-e-kosoves-dhe-sanksionet-ndaj-rusise

Politico: Scholz e Vuçiq u përplasën për njohjen e Kosovës dhe sanksionet ndaj Rusisë

0
Tensionet u rritën mes kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç në një konferencë për shtyp të premten në mbrëmje, ku të...
presidenti-amerikan-iu-drejtohet-shqiptareve-me-video:-me-ju-edhe-ne-rrugen-drejt-be-se

Presidenti amerikan iu drejtohet shqiptarëve me video: Me ju edhe në rrugën drejt BE-së

0
Joe Biden iu drejtohet shqiptarëve me video: Me ju edhe në rrugën drejt BE-së. Presidenti amerikan Joe Biden, me anë të një video-mesazhi ka uruar...
kuvendi-voton-pro-marreveshjes-236-milioneshe-me-mcc-ne

Kuvendi voton pro Marrëveshjes 236-milionëshe me MCC-në

0
Të gjithë pro, Kuvendi ratifikon Marrëveshjen 236-milionëshe me MCC-në. Kuvendi i Kosovës ka ratifikuar Marrëveshjen mes Kosovës dhe MCC, e cila u nënshkrua mbrëmë në...
perplasje-ne-kuvend-mes-besnik-tahirit-e-hekuran-muratit:-“je-ministri-me-i-deshtuar-i-qeverise-kurti”

Përplasje në Kuvend mes Besnik Tahirit e Hekuran Muratit: “Je ministri më i dështuar...

0
“Je ministri më i dështuar i Qeverisë Kurti”, përplasje në Kuvend mes Besnik Tahirit e Hekuran Muratit. Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri...