Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 27, 2022

volkswagen-fillon-prodhimin-e-modelit-id.4-ne-shba,-premton-vetura-elektrike-me-te-lira

Volkswagen fillon prodhimin e modelit ID.4 në SHBA, premton vetura elektrike më të lira

0
SUV-i crossover elektrik i Volkswagen, ID.4 tani po ndërtohet në fabrikën e automjeteve të auto-prodhuesit gjerman në Chattanooga, Tennesse. Është EV-ja e parë e...
kryeministri-kurti-shfaqet-i-gezuar-nga-uashingtoni,-u-drejtohet-qytetareve-pas-marreveshjes-me-mcc-ne

Kryeministri Kurti shfaqet i gëzuar nga Uashingtoni, u drejtohet qytetarëve pas marrëveshjes me MCC-në

0
Pas nënshkrimi të marrëveshjes me MCC-në, kryeministri Albin Kurti ka folur nga Uashingtoni, prej ku ka thënë se nënshkrimi i kësaj marrëveshjeje është lajm...
hapet-panairi-dhe-festivali-mbarekombetar-‘e-jona’

Hapet panairi dhe festivali mbarëkombëtar ‘e JONA’

0
Është hapur sot në Gjilan panairi dhe festivali mbarëkombëtar ‘e JONA’, i cili u organizua nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës, Alban Hyseni dhe...
vetevendosje-e-publikon-listen-e-takimeve-te-kurtit-me-zyrtaret-amerikane

Vetëvendosje e publikon listën e takimeve të Kurtit me zyrtarët amerikanë

0
Disa deputetë të VV-së kanë bërë postime në rrjete sociale ku kanë numëruar takimet e liderit të tyre, Albin Kurti, me zyrtarë të lartë...
krasniqi-ne-skenderaj:-e-pakuptimte-qe-qeveria-te-privoje-drenicen-nga-uji-i-pijes

Krasniqi në Skenderaj: E pakuptimtë që Qeveria të privojë Drenicën nga uji i pijes

0
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka vizituar sot Komunën e Skenderajt në kuadër të vizitave nëpër komunat e Kosovës. Kryetari i...
​berisha-pershendet-kerkesen-e-scholzit-drejtuar-vuciqit-per-njohjen-e-kosoves

​Berisha përshëndet kërkesën e Scholzit drejtuar Vuçiqit për njohjen e Kosovës

0
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka reaguar sot pasi kancelari gjerman, Olaf Scholz, i kërkoi presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, njohjen e Kosovës si...
neser-kuvendi-i-kosoves-mban-seance-plenare,-ky-eshte-rendi-i-dites

Nesër Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare, ky është rendi i ditës

0
Kuvendi i Kosovës nesër mban seancë plenare, ky është rendi i ditës. Drejtoria për media dhe marrëdhënie me publikun në Kuvendin e Kosovës ka njoftuar...
isa-mustafa-thote-se-kurti-e-osmani-tash-po-i-vardisen-asaj-qe-dikur-e-quanin-amelika

Isa Mustafa thotë se Kurti e Osmani tash po i vardisen asaj që dikur...

0
Mustafa: Kurti e Osmani tash po i vardisen asaj që dikur e quanin Amelika. Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, po vlerëson se takimi mes presidentes,...
nenkryetarja-e-pdk-se:-shpresoj-qe-kurti-e-osmani-t’i-kene-kuptuar-drejte-mesazhet-e-blinkenit

Nënkryetarja e PDK-së: Shpresoj që Kurti e Osmani t’i kenë kuptuar drejtë mesazhet e...

0
Çitaku: Shpresoj që Kurti e Osmani t’i kenë kuptuar drejtë mesazhet e Blinkenit. Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka komentuar takimin e mbrëmshëm mes kryeministrit...
edita-tahiri-per-takimin-e-djeshem-ne-washington:-ky-takim-ka-rendesi-te-madhe-strategjike-per-kosoven

Edita Tahiri për takimin e djeshëm në Washington: Ky takim ka rëndësi të madhe...

0
Tahiri: Takimi dje në Washington ka rëndësi të madhe strategjike për Kosovën. Ish-kryenegociatorja kosovare në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, e ka vlerësuar lart takimin...