Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 26, 2022

osmani-e-kurti-perballe-blinken,-nis-takimi-ne-uashington

Osmani e Kurti përballë Blinken, nis takimi në Uashington

0
Ka nisur takimi ndërmjet sekretarit amerikan Antony Blinken me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti. Ky është takimi i parë i përbashkët...
departamenti-i-shtetit-njofton-per-takimin-e-blinken-me-kurtin-e-osmanin,-tregohet-edhe-koha-e-sakte-e-takimit

Departamenti i Shtetit njofton për takimin e Blinken me Kurtin e Osmanin, tregohet edhe...

0
Kryeministri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani kanë udhëtuar drejt Uashingtonit në SHBA, për nënshkrimin e marrëveshjes me MCC-në si dhe për një takim...
irani-po-heq-kamerat-nga-centralet-berthamore,-po-bie-marreveshja

Irani po heq kamerat nga centralet bërthamore, po bie marrëveshja

0
Irani ka filluar të heq kamerat e monitorimit nëpër centralet e veta bërthamore, që ishin vënë më herët nga Agjencia Atomike Ndërkombëtare. Një hap i...
tre-humbje-jete-dhe-1666-te-infektuar-me-covid-19-ne-shqiperi

Tre humbje jete dhe 1666 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri

0
Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit janë kryer 3474 testime nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 1666 qytetarë. Janë regjistruar tre...
gjate-ketij-viti-do-te-prezantohet-chevrolet-equinox-ev-2024

Gjatë këtij viti do të prezantohet Chevrolet Equinox EV 2024

0
Përderisa të gjithë po i gëzohen lansimit të Chevrolet Blazer EV, kompania në mënyrë të qetë ka përditësuar ueb-sajtin e saj. Ngjitur me Blazer...
gjykata-kushtetuese-e-publikon-vendimin-e-plote-per-rastin-e-propozimin-per-kryeprokuror

Gjykata Kushtetuese e publikon vendimin e plotë për rastin e propozimin për kryeprokuror

0
Kushtetuesja e publikon vendimin e plotë për rastin e propozimin për kryeprokuror. Gjykata Kushtetuese e ka publikuar vendimin e plotë lidhur me kërkesat që ishin...
presidentja-osmani-dhe-kryeministri-kurti-do-te-mbajne-takim-nje-oresh-me-sekretarin-amerikan,-antony-blinken

Presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti do të mbajnë takim një orësh me sekretarin amerikan,...

0
Osmani dhe Kurti do të mbajnë takim një orësh me sekretarin amerikan, Antony Blinken. Ora 16 e 30 do të shënojë takimin ndërmjet sekretarit amerikan...
mpjd-gjobitet-13-mije-euro,-ministrja-gervalla-thote-se-s’kishin-kapacitet-per-t’i-dhene-shpenzimet-e-prindon-sadriut

MPJD gjobitet 13 mijë euro, ministrja Gërvalla thotë se s’kishin kapacitet për t’i dhënë...

0
Morën 13 mijë euro gjobë, Gërvalla thotë se s’kishin kapacitet për t’i dhënë shpenzimet e Prindon Sadriut. Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, tha...
me-kete-veshje,-donjeta-morines-i-shihen-te-brendshmet

Me këtë veshje, Donjeta Morines i shihen të brendshmet

0
Donjeta Morina u bë shpejt e pëlqyer për publikun. Ajo mori vëmendjen e fansave me këngët e bukura e zërin e shkëlqyer. Së fundmi Donjeta publikoi...
policia-ndalon-veturen-me-targa-ruse-ne-leposaviq,-dergohen-ne-mbajtje-dy-persona

Policia ndalon veturën me targa ruse në Leposaviq, dërgohen në mbajtje dy persona

0
Ndalohen dy shtetas të huaj në veturën me targa ruse, tentuan të futeshin ilegalisht në Kosovë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se kanë...