Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 25, 2022

bledi-mane:-pas-deklaratave-per-kosovaret-dhe-vajin-e-ullirit,-mora-320-kercenime

Bledi Mane: Pas deklaratave për kosovarët dhe vajin e ullirit, mora 320 kërcënime

0
Gazetari Bledi Mane ka shpjeguar deklaratën e tij të dhënë dje që ngriti një debat mes shqiptarëve të Kosovës dhe atyre në Shqipëri. Mane thotë...
ukraina:-kemi-mungesa-ne-armatime

Ukraina: Kemi mungesa në armatime

0
Një zyrtar ukrainas thotë se ushtrisë së tyre po i mbarojnë edhe municionet ndaj guvernatori rajonal bëri thirrje për ndihmë urgjente ushtarake ndërkombëtare. Më kritike...
moti-‘pervelues’:-shqiperia-sot-nder-me-te-nxehtat-ne-evrope

Moti ‘përvëlues’: Shqipëria sot ndër më të nxehtat në Evropë

0
Shqipëria sot ndër më të nxehtat në Evropë, kaq shkuan temperaturat. Temperaturat kanë kulmuar sot në Shqipëri duke arritur deri në 39 gradë Celsius. Siç tregojnë...
ujesjellesi-njofton-per-reduktime-te-ujit-ne-prishtine-dhe-gracanice,-ky-eshte-orari

Ujësjellësi njofton për reduktime të ujit në Prishtinë dhe Graçanicë, ky është orari

0
KRUP njofton për reduktime të ujit në Prishtinë dhe Graçanicë. Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka bërë të ditur se për shkak të temperaturave të...
daja-i-deputetit-te-vetevendosjes-eshte-i-vdekuri-ne-aksidentin-e-sotem

Daja i deputetit të Vetëvendosjes është i vdekuri në aksidentin e sotëm

0
I vdekuri në aksidentin e sotëm është daja i deputetit të VV-së. Një person sot ka vdekur në një aksident në Rahovec. Deputeti i Lëvizjes...
megi-pojani-pozon-ne-bekine-para-pasqyre

Megi Pojani pozon në bekine para pasqyre

0
Megi Pojani po shijon ditët e nxehta në pushime. Edhe kur pushon nuk harron të sjell foto atraktive për ndjeksit e saj të shumtë. Së fundmi...
isa-mustafa-flet-per-marreveshjen-me-mcc-ne:-ka-nisur-gjate-qeverisjes-sime,-merita-te-vecanta-ka-edhe-jahjaga

Isa Mustafa flet për marrëveshjen me MCC-në: Ka nisur gjatë qeverisjes sime, merita të...

0
Mustafa për marrëveshjen me MCC-në: Filloi gjatë qeverisjes sime, merita të veçanta ka edhe Jahjaga. Presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë...
musk-deshiron-servisim-te-shpejte-per-teslan,-sikurse-ne-formula-1

Musk dëshiron servisim të shpejtë për Teslan, sikurse në Formula 1

0
Multimiliarderi dhe aksionari më i madh i kompanisë Tesla, Elon Musk, dëshiron të arrijë një efikasitet të paparë. Me postimin e tij të fundit...
vendos-kryesia-se-kur-do-te-mbahet-seanca-e-e-re-e-kuvendit

Vendos Kryesia se kur do të mbahet seanca e e re e Kuvendit

0
Kryesia e Kuvendit vendosë kur do të mbahet seanca e re. Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se seanca e...
licencimi-i-perhershem-i-klinikave-private-ne-kosove-a-e-rrezikon-cilesine?

Licencimi i përhershëm i klinikave private në Kosovë a e rrezikon cilësinë?

0
A e rrezikon cilësinë licencimi i përhershëm i klinikave private në Kosovë. Institucionet private shëndetësore në Kosovë mund të përfundojnë me licencë të përhershme –...