Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 24, 2022

zelensky:-askush-nuk-e-di-se-sa-do-te-zgjase-lufta-ne-ukraine

Zelensky: Askush nuk e di se sa do të zgjasë lufta në Ukrainë

0
Në adresimin e tij më të fundit përmes një videoje të realizuar, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se askush nuk e di se...
mehaj-uron-presidentin-e-ri-te-shqiperise

Mehaj uron presidentin e ri të Shqipërisë

0
Bajram Begaj është tashmë presidenti I ri I Shqipërisë. Ministri i Mbrotjes, Armend Mehaj e ka uruar presidentin e ri të Shqipërisë Bajram Begajn. Mehaj...
kosova-u-perfaqesua-nga-vjosa-osmani-dhe-dy-ish-presidentet-sejdiu-e-jahjaga-ne-ceremonine-per-presidentin-e-ri-te-shqiperise

Kosova u përfaqësua nga Vjosa Osmani dhe dy ish-presidentët Sejdiu e Jahjaga në ceremoninë...

0
Sot në krye të Shqipërisë është emëruar një president i ri. Kosova u përfaqësua në ceremoninë e marrjes së detyrës së presidentit nga Bajram Bagaj...
e-papritur:-hoxha-merre-lepirese-ne-emision,-e-detyron-edhe-moderatorin-–-arsyeja-do-i’u-befasoje!

E papritur: Hoxha merrë lëpirëse në emision, e detyron edhe moderatorin – Arsyeja do...

0
Gjëra të befasishme ndodhën këtë javë në emision Kojshia Show. E paritura ndodhi në emision, kur Hoxha nga Zvicra Halil Avdulli, nxori disa lepirëse në...
shperthen-zjarri-ne-nje-shtepi-ne-prizren

Shpërthen zjarri në një shtëpi në Prizren

0
Një Shtëpi është përfshirë nga flakët në Prizren. Një zjarr i madh u pa në një shtëpi në fshatin Planejë në Prizren paraditen e së...
suspendohet-nje-polic,-dyshohet-se-gjuajti-me-arme-ne-jezerc-te-ferizajt

Suspendohet një polic, dyshohet se gjuajti me armë në Jezerc të Ferizajt

0
Një zyrtar policor është suspenduar nga Inspektorati i Policisë, pasi që i njëjti dyshohet se ka gjuajtur me armë në fshatin Jezerc të Ferizajt. Suspendimin...
ambasadori-italian-optimist-per-liberalizimin-e-vizave-per-kosoven

Ambasadori italian optimist për liberalizimin e vizave për Kosovën

0
Ambasadori i Italisë në Prishtinë, Antonello De Riu është optimist se nën presidencën çeke të Bashkimit Evropian do të jepet hapi i parë për...
sekuestrohet-ne-vermice-vetura-land-rover,-e-vjedhur-ne-itali-ne-vitin-2019

Sekuestrohet në Vermicë vetura Land Rover, e vjedhur në Itali në vitin 2019

0
Një shtetas i Shqipërisë me inicialet G.H është ndaluar me veturën Land Rover, derisa hynte nga Shqipëria për në Kosovës dhe gjatë kontrollimit dhe...
banka-qendrore-evropiane-rrit-normat-e-interesit-per-here-te-pare-ne-11-vjet

Banka Qendrore Evropiane rrit normat e interesit për herë të parë në 11 vjet

0
Banka Qendrore Evropiane (BQE) ka rritur normat e interesit për herë të parë në më shumë se 11 vjet, ndërsa përpiqet të kontrollojë inflacionin...
twitter-ka-shpenzuar-33-milione-dollare-ne-marreveshjen-me-muskun

Twitter ka shpenzuar 33 milionë dollarë në marrëveshjen me Muskun

0
Gjiganti Twitter ka shpenzuar 33 milionë dollarë në marrëveshjen e propozuar të miliarderit, Elon Musk për të blerë këtë kompani. Kompania ka thënë po ashtu...