Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 23, 2022

shkurta-ndane-imazhin-me-te-bukur-me-nenen-motrat-dhe-burrin

Shkurta ndanë imazhin më të bukur me nënën motrat dhe burrin

0
Ajo është njëra nga këngëtaret më të dashura për publikun. Shkurte Gashi, është një personazh shumë i kërkuar dhe është tejet aktive në rrjetet sociale. Këngëtarja...
edhe-nje-gazetare-ukrainase-arrin-ne-kosove

Edhe një gazetare ukrainase arrin në Kosovë

0
Edhe një gazetare ukrainase ka arritur në Kosovë. Në Kosovë ka mbërritur gazetarja e radhës ukrainase, Kateryna Bilobrova, si pjesë e programit “Journalists in Residence...
zjarrfikesit-thone-se-zjarri-ne-komunen-e-mitrovices-eshte-nen-kontroll

Zjarrfikësit thonë se zjarri në Komunën e Mitrovicës është nën kontroll

0
Disa zjarre kanë përfshirë Mitrovicën. Disa fshatra në Mitrovicën e Jugut janë kapluar nga zjarri, për shkak të temperaturave shumë të larta që po mbretërojnë në...
situata-del-nga-kontrolli,-zjarret-shume-prane-shtepive,-banoret-evakuohen

Situata del nga kontrolli, zjarret shumë pranë shtëpive, banorët evakuohen

0
Vapa e madhe ka shkaktuar zjarre në Mitrovicë. Disa fshatra të qytetit të Mitrovicës janë përfshirë nga zjarre të mëdha. Derisa ende nuk dihet shkaktari i...
keshtu-shkrumbohet-nje-atutomjet-ne-rrugen-e-kombit

Kështu shkrumbohet një atutomjet në Rrugën e Kombit

0
Dalin pamjet, automjeti shkrumbohet në Rrugën e Kombit. Të premten një automjet tip Mercedes-Benz G Class është shkrumbuar nga flakët e zjarrit në Rrugën e...
ikshpk-ja-pas-rritjes-se-rasteve-me-koronavirus:-barteni-maskat-dhe-vaksinohuni-ndaj-covid-19

IKShPK-ja pas rritjes së rasteve me koronavirus: Barteni maskat dhe vaksinohuni ndaj COVID-19

0
Rritja e rasteve, IKShPK-ja apelon për bartje të maskave dhe vaksinim ndaj COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se vendi po vazhdon...
cmimet-e-derivateve-per-sot

Çmimet e derivateve për sot

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për ditën e shtunë. Çmimi maksimal i lejuar i naftës është...
i-vidhet-zinxhiri-shtetases-shqiptare-ne-prizren

I vidhet zinxhiri shtetases shqiptare në Prizren

0
Shtetases shqiptare i vidhet zinxhiri i arit në Prizren. Një gruas nga Shqipëria iu është vjedhur një zinxhir ari, në rrugën “Nazim Pula” në Prizren. Grabitësi...
ilir-meta-thote-se-liberalizimi-i-vizave-duhet-te-ndodh-sa-me-pare-per-kosovaret

Ilir Meta thotë se liberalizimi i vizave duhet të ndodh sa më parë për...

0
Meta: Liberalizimi i vizave për kosovarët është domosdoshmëri, të ndodhë sa më parë. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se liberalizimi i vizave për...
rrahja-e-imamit-te-xhamise-ne-podujeve,-flasin-familjaret-e-viktimes-dhe-te-te-dyshuarve

Rrahja e imamit të xhamisë në Podujevë, flasin familjarët e viktimës dhe të...

0
Një imam në Podujevë është rrahur brutalisht. Pak metra para se të mbërrinte në xhami për namazin e Jacisë, u sulmua fizikisht. E gjaku i...