Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 22, 2022

takimi-i-radhes-i-“ballkanit-te-hapur”-mbahet-javen-e-ardhshme-ne-tirane,-ja-per-cfare-diskutojne

Takimi i radhës i “Ballkanit të Hapur” mbahet javën e ardhshme në Tiranë, ja...

0
Ballkani i Hapur, sërish do të kenë takim. Takimi ministror i nismës rajonale të Ballkanit të Hapur për energjinë dhe ushqimin do të mbahet javën...
marreveshja-kosove-serbi,-shba-be-jane-pesimiste-qe-ndodhe-gjate-qeverise-kurti

Marrëveshja Kosovë-Serbi, SHBA-BE janë pesimiste që ndodhë gjatë qeverisë Kurti

0
Dialogu mes Kosovës she Serbisë ka ngecur. Ish-ambasadori amerikan në Beograd, William Montgomery, ka thënë se kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka ndryshuar marrëdhëniet e...
kaq-paciente-ne-kosove-jane-te-shtrire-ne-spital-nga-koronavirusi

Kaq pacientë në Kosovë janë të shtrirë në spital nga koronavirusi

0
Vendi ynë po vazhdon të ketë numër të lartë të infektuarve me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë ka publikuar disa statistika të reja lidhur me gjendjen...
perparim-rama-e-dekoron-me-celesin-e-kryeqytetit,-presidentin-ilir-meta

Përparim Rama e dekoron me Çelësin e Kryeqytetit, presidentin Ilir Meta

0
Kryetari i Prishtinës e dekoron me Çelësin e Kryeqytetit, presidentin Ilir Meta. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vizituar Komunën e Prishtinës, me ç’rast u...
sot-te-gjitha-derivatet-e-naftes-me-cmim-me-te-lire

Sot të gjitha derivatet e naftës me çmim më të lirë

0
Pas disa ditësh që ishte me çmim konstant, sot nafta është për dy centë me lirë 1 euro e 72 centë. Edhe çmimi i benzinës...
kurti-takoi-anetaret-e-bordit-te-drejtuesve-te-fondit-te-sigurimeve-shendetesore

Kurti takoi anëtarët e Bordit të Drejtuesve të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore

0
Kryeministri Kurti takoi anëtarët e Bordit të Drejtuesve të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti mirëpriti në takim anëtarët e...
zrre-njofton-se-qeveria-nuk-ndau-subvencionet,-po-kerkohet-shqyrtim-i-jashtezakonshem-i-tarifave-te-rrymes

ZRRE njofton se Qeveria nuk ndau subvencionet, po kërkohet shqyrtim i jashtëzakonshëm i...

0
ZRRE thotë se Qeveria s’ndau subvencionet, po kërkohet shqyrtim i jashtëzakonshëm i tarifave të rrymës. Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka treguar se furnizuesi i...
mergimtari-erdhi-per-pushime-nga-zvicra,-e-gjen-nenen-te-vdekur-ne-shtepine-e-tyre-ne-peje

Mërgimtari erdhi për pushime nga Zvicra, e gjen nënën të vdekur në shtëpinë e...

0
Erdhi për pushime nga Zvicra, mërgimtari e gjen nënën të vdekur në shtëpinë e tyre në Pejë. Një burrë në Pejë e ka gjetur të...
ilir-meta-viziton-kosoven,-do-te-pritet-nga-osmani-dhe-do-t’iu-adresohet-deputeteve

Ilir Meta viziton Kosovën, do të pritet nga Osmani dhe do t’iu adresohet deputetëve

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, sot do të qëndrojë në Kosovë për vizitën e tij zyrtare të fundit si president. Ai do ta përmbyllë mandatin...
keshtu-dukej-11-vite-me-pare-yllka-gashi

Kështu dukej 11 vite më parë Yllka Gashi

0
Yllka Gashi ishte dhe mbetet ndër aktoret më të talentuara shqiptare. Ajo prej kohësh jeton larg nga Kosova por kjo gjë nuk e pengon aspak...