Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 21, 2022

porsche-planifikon-te-prodhoje-nje-suv-te-ri-luksoz-elektrik

Porsche planifikon të prodhojë një SUV të ri luksoz elektrik

0
Porsche ka konfirmuar zyrtarisht se synon të prodhojë një tjetër SUV, por që do të ketë një veturë elektrike. Kreu i Porsche, Oliver Blume, tha...
temperaturat-afer-40-grade,-ihmk-ka-disa-keshilla

Temperaturat afër 40 gradë, IHMK ka disa këshilla

0
Temperaturat e larta kanë kapluar vendin tonë. Moti në dy ditët e ardhshme do të jetë mot me diell dhe vranësira të shpërndara kryesisht për...
bspk-kerkon-qeverise-t’ua-shtoje-nga-100-euro-te-punesuarve-ne-sektorin-publik

BSPK kërkon Qeverisë t’ua shtojë nga 100 euro të punësuarve në sektorin publik

0
Sot Hekuran Murati ka takuar, kryetarin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës. Ministri i Financave, i Punës dhe i Transfereve, Hekuran Murati u...
peje:-prokurorja-goditet-nga-nje-veture,-i-dyshuari-ike-nga-vendi-i-ngjarjes

Pejë: Prokurorja goditet nga një veturë, i dyshuari ikë nga vendi i ngjarjes

0
Është njoftuar se gjatë ditës së sotme një veturë ka goditur një prokurore të Prokurorisë Themelore në Pejë. Prokurorja ka pësuar lëndime, ndërsa personi që...
bastisen-zyret-e-ndermarrjes-publike-banesore

Bastisen zyret e Ndërmarrjes Publike Banesore

0
Ndërmarrja Publike Banesore SH.A. Prishtinë (NPB) njoftoi se në pasditën e datës 19.07.2022, policia ka bastisur zyret e tyre Sipas kësaj ndërmarrje policia përmes një...
ja-sa-do-te-kushtoje-fizibiliteti-i-linjes-hekurudhore-durres-prishtine

Ja sa do të kushtojë fizibiliteti i linjës hekurudhore Durrës-Prishtinë

0
Një hekurudhë do të lidhë Durrësin dhe Prishtinën. Kuvendi i Kosovës miratoi të enjten projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes së bashkëfinancimit për studimin e fizibilitetit...
prokurorja-e-shtetit-goditet-nga-nje-veture,-i-dyshuari-ne-kerkim

Prokurorja e shtetit goditet nga një veturë, i dyshuari në kërkim

0
Vetura godet prokuroren në Pejë, i dyshuari në kërkim. Një prokurore e Prokurorisë Themelore në Pejë është goditur nga një veturë pasi doli nga vendi...
sali-berisha-i-pergjigjet-edi-rames-per-hashim-thacin-qet-nje-fotografi-me-ish-presidentin-ne-parlament

Sali Berisha i përgjigjet Edi Ramës për Hashim Thaçin- qet një fotografi me...

0
Berisha i përgjigjet Ramës për Thaçin – nxjerr një fotografi me ish-presidentin në Parlament. Kreu i Partisë Demokratike, nga Foltorja e Kuvendit, ku po diskutohet...
jahja-kokaj-i-drejtohet-ministrit-peci:-dikur-kemi-pasur-edhe-raketa-anti-bresher

Jahja Kokaj i drejtohet ministrit Peci: Dikur kemi pasur edhe raketa anti-breshër

0
Kokaj – Pecit: Dikur kemi pasur edhe raketa anti-breshër. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj ka thënë se “dikur kemi pasur edhe raketa anti-breshër”. Gjatë seancës...
adriana-befason-me-stilin-interesant-ne-veshje

Adriana befason me stilin interesant në veshje

0
Adriana Matoshi befason me stilin e veshjes e grimit. Së fundmi ajo u shfaq veshur në këmoshë të zezë e pantollona me ngjyra. Por vëmendje mori...