Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 20, 2022

florin-krasniqi:-e-kam-taku-albinin-ne-2-t’nates-per-mos-me-bo-lufte-civile

Florin Krasniqi: E kam taku Albinin në 2 t’natës për mos me bo luftë...

0
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Florin Krasniqi thotë se në incidentin e shkurtit që ka ndodhur në vitin 2007, ka shkuar ta vizitojë Albin...
buxhet-u-demtua-per-57-mije-euro,-blen-oksigjenin-me-te-shtrenjte

Buxhet u dëmtua për 57 mijë euro, blen oksigjenin më të shtrenjtë

0
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës(SHSKUK) akuzohet se e ka dëmtuar buxhetin e shtetit duke blerë oksigjenin më të shtrenjtë në vlerë prej 57...
shba-ja-godet-listen-serbe,-i-kujton-se-radojciq-eshte-i-sanksionuar-per-korrupsion-dhe-krim-te-organizuar

ShBA-ja godet Listën Serbe, i kujton se Radojçiq është i sanksionuar për korrupsion dhe...

0
ShBA-ja e ka goditur Listën Serbe për mbështetjen që i ka dhënë nënkryetarit të këtij subjekti politik Milan Radojçiq i cili është i kërkuar...
propozimi-i-kurtit-nuk-i-kenaq-veteranet:-ata-seance,-ne-proteste

Propozimi i Kurtit nuk i kënaq Veteranët: Ata seancë, ne protestë

0
Veteranët përgjigjen ndaj propozimit të Kurtit: Ata seancë, ne protestë. Sot u raportua se propozimi i qeverisë në drejtim të veteranëve në lidhje me Ligjin...
specifikat-e-versionit-elektrik-te-gmc-hummer-2022

Specifikat e versionit elektrik të GMC Hummer 2022

0
Ajo çfarë duhet të dihet per GMC Hummer EV 2022 është se do të jetë në dispozicion në tregjet ndërkombëtare. Kamionçina e parë elektrike e...
partite-opozitare-kerkojne-qe-hetimi-per-energji-te-filloje-nga-2006’ta,-vv-ja-kerkon-te-perfshihen-edhe-privatizimet

Partitë opozitare kërkojnë që hetimi për energji të fillojë nga 2006’ta, VV-ja kërkon të...

0
Opozita kërkon që hetimi për energji të fillojë nga 2006’ta, VV-ja kërkon të përfshihen edhe privatizimet. Partitë opozitare në Komisionin Hetimor Parlamentar në lidhje me...
bashkeshorti-e-befason-per-ditelindje-ne-pushime-aferditen

Bashkëshorti e befason për ditëlindje në pushimë Afërditen

0
Afërdita Dreshaj festoi mbrëmë ditëlindjen. Në pushime u surprizua nga bashkëshorti i saj Jakub. Ajo festoi me shoqërinë e burrin derisa shkëlqeu në dukje. Ndryshe, Afërdita dhe...
emiasri-britanik:-marreveshja-kosove-serbi-e-nevojshme-sa-me-pare-–-nismat-rajonale-te-jene-gjitheperfshirese

Emiasri britanik: Marrëveshja Kosovë-Serbi e nevojshme sa më parë – nismat rajonale të jenë...

0
Peach: Marrëveshja Kosovë-Serbi e nevojshme sa më parë – nismat rajonale të jenë gjithëpërfshirëse. I Dërguari i Posaçëm i Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor,...
kurti-tregon-pse-deshtoi-takimi-i-parapare-kete-jave-mes-tij-dhe-vuciqit-ne-bruksel

Kurti tregon pse dështoi takimi i paraparë këtë javë mes tij dhe Vuçiqit në...

0
Pse dështoi takimi i paraparë këtë javë me Vuçiqin në Bruksel sipas Kurtit? Kryeministri Albin Kurti, në konferencë për media, pas mbledhjes së qeverisë tha...
rigjykimi-per-vrasjen-e-dyfishte,-deshmitari-mohon-se-kishte-pare-te-akuzuarin-duke-shkuar-ne-mal

Rigjykimi për vrasjen e dyfishtë, dëshmitari mohon se kishte parë të akuzuarin duke shkuar...

0
Dëshmitari Shkelzen Berisha, familjarë i të ndjerëve Arsim dhe Ramiz Berisha ka sqaruar para trupit gjykues se në natën kritike nuk kishte parë të...