Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 19, 2022

vala-e-te-nxehtit-te-madh-po-vjen-edhe-ne-kosove,-ky-eshte-parashikimi-i-motit

Vala e të nxehtit të madh po vjen edhe në Kosovë, ky është parashikimi...

0
Gjatë dy ditëve të ardhshme, temperaturat deri në 35 gradë në Kosovë. Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me...
sipas-vv-se-ky-eshte-suksesi-i-radhes:-vetem-5-here-permendet-korrupsioni-ne-rezoluten-e-pe-se

Sipas VV-së ky është suksesi i radhës: Vetëm 5 herë përmendet korrupsioni në rezolutën...

0
Suksesi i radhës sipas VV-së, vetëm 5 herë përmendet korrupsioni në rezolutën e PE-së. Lëvizja Vetëvendosje pretendon se imazhi i Republikës së Kosovës është përmirësuar...
per-kater-dite-76-persona-u-bene-per-emergjence-si-pasoje-e-aksidenteve-ne-trafik

Për katër ditë 76 persona u bënë për Emergjencë si pasojë e aksidenteve në...

0
Për 4 ditë, në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës janë trajtuar 1 mijë e 251 persona. Si pasojë e lëndimeve të marra...
xheri-ka-diqka-per-t’u-thene-remzies-dhe-mihrijes

Xheri ka diqka për t’u thënë Remzies dhe Mihrijes

0
Fejesa e Platorit e mosftuarja e Remzies në të nuk kaloi pa u vërejtur. Kjo pasi Remzia tha se nuk ishte e pranishme pasi nuk...
aksident-ne-gllareve-te-klines,-ka-te-lenduar

Aksident në Gllarevë të Klinës, ka të lënduar

0
Një aksident trafiku ka ndodhur sot pasdite në Gllarevë të Klinës. Policia për Rajonin e Pejës ka bërë të ditur se në aksident kanë qenë...
lajm-i-rendesishem-nga-“trafiku-urban”-per-qytetaret,-ky-eshte-vendimi-i-fundit

Lajm i rëndësishëm nga “Trafiku Urban” për qytetarët, ky është vendimi i fundit

0
Duke filluar nga nesër qytetarët e Prishtinës do të mund të përdorin autubusët e “Trafikut Urban” deri në orën 24. Këtë vendin sapo e ka...
rama-nga-brukseli:-s’ka-asnje-prove-per-trafik-organesh-nga-udheheqesit-e-uck!-kie-te-kerkoje-falje

Rama nga Brukseli: S’ka asnjë provë për trafik organesh nga udhëheqësit e UÇK! KiE...

0
Nga Brukseli pasi u çelën zyrtarisht negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, Kryeministri Edi Rama deklaroi se Gjykata e Hagës është krijuar në...
hyundai-zbuloi-shtesen-me-te-fundit-te-koleksionit-te-saj,-n-vision-74

Hyundai zbuloi shtesën më të fundit të koleksionit të saj, N Vision 74

0
Kompania Hyundai, zbuloio shtesën më të fundit të koleksionit të saj të “eksperimentimit teknologjik”, N Vision 74. E frymëzuar nga një makinë që nuk ishte...
i-perkeqesohet-gjendja,-vdes-nje-person-ne-shtepine-e-tij

I përkeqësohet gjendja, vdes një person në shtëpinë e tij

0
Vdes në shtëpinë e tij një person nga Prizreni Një burrë ka vdekur në shtëpinë e tij në Prizren, pasi i ishte përkeqësuar gjendja shëndetësore. Në...
pas-hapjes-se-negociatave,-flamuri-i-shqiperise-ngritet-ne-bruksel

Pas hapjes së negociatave, flamuri i Shqipërisë ngritet në Bruksel

0
Sot është ditë historike për Shqipërinë, pasi kjo e martë shënon ditën e nisjes së negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian. Me rastin e kësaj...