Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 18, 2022

edona-shfaqet-kaq-elegante-ne-kete-fustan-te-bukur

Edona shfaqet kaq elegante në këtë fustan të bukur

0
Edona Llalloshi është këngëtarja shumë e njohur kosovare. Krahas karrierës si këngëtare, ajo është shumë e përfolur edhe për jetën private. Edona përveç që është shumë...
temperaturat-e-larta,-lezha-kaplohet-nga-flaket

Temperaturat e larta, Lezha kaplohet nga flakët

0
Lezha është kapluar nga zjarret. Gjatë ditës së sotme janë raportuar disa raste të zjarrit nëpër disa qytete të Shqipërisë. Një nga vatrat është edhe...
flasin-studentet-e-huaj-te-cileve-iu-ndalua-vizita-ne-prekaz

Flasin studentët e huaj të cilëve iu ndalua vizita në Prekaz

0
Disa turistë janë bllokuar që ta vizitojnë Prekazin ditë më parë. Të dielën, rruga e autobusit me studentë të huaj që destinacion kishte kompleksin memorial...
s’ka-takim-me-19-korrik-mes-kurtit-dhe-vuciqit-ne-bruksel

S’ka takim me 19 korrik mes Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel

0
Nuk do të ketë një takim mes Kurtit dhe Vuçiqit me 19 korrik. Takimi i planifikuar në Bruksel me 19 korrik të këtij viti, në...
edi-rama-nise-betejen-per-thacin,-shqiperia-propozon-rezolute-kunder-pretendimeve-te-dick-martyt

Edi Rama nisë betejën për Thaçin, Shqipëria propozon rezolutë kundër pretendimeve të Dick Martyt

0
Një muaj pas vizitës së Qeverisë së Shqipërisë në Kosovë në krye me Edi Ramën, i cili paralajmëroi se Tirana, do të nisë një...
arrestohen-5-persona-qe-u-perfshine-ne-nje-rrahje-me-shufra-metalike

Arrestohen 5 persona që u përfshinë në një rrahje me shufra metalike

0
Pesë persona janë arrestuar në Mitrovicë të hënën pas mesnatës si pasojë e një rrahje që ka ndodhur në rrugën “Bislim Bajgora”. Ata fillimisht janë...
dy-te-vdekur-dhe-mbi-600-raste-te-reja-me-covid-19

Dy të vdekur dhe mbi 600 raste të reja me COVID-19

0
Po vazhdon përhapja e COVID-19 në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 615 raste të reja të të infektuarve me COVID-19. Në të...
arrestohen-dy-persona-ne-suhareke-per-posedim-te-narkotikeve

Arrestohen dy persona në Suharekë për posedim të narkotikëve

0
Të premten, në rrugën “Vëllezërit Bytyqi”, në Suharekë, janë arrestuar dy persona, njëri i mitur. I dyshuari i parë dyshohet se ia ka shitur...
kroacia-hap-sezonin-por-duhet-te-marre-punonjes-turizmi-nga-jashte

Kroacia hap sezonin por duhet të marrë punonjës turizmi nga jashtë

0
Turistët po vërshojnë drejt Kroacisë për sezonin e ri turistik por vendi i Adriatikut thotë se nuk ka punonjës të mjaftueshëm turizmi për vizitorët...
edi-rama:-mosliberalizimi-i-vizave-per-kosoven-eshte-turp-per-be-ne

Edi Rama: Mosliberalizimi i vizave për Kosovën është turp për BE-në

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se mosliberalizimi i vizave për Kosovën është turp për BE-në, pasi qytetarët e Kosovës janë të vetmit...