Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 17, 2022

pamje-tronditese-te-aleksandar-vulinit-me-emigrantet-ne-kufi-qe-shkaktuan-zemerim-ne-serbi

Pamje tronditëse të Aleksandar Vulinit me emigrantët në kufi që shkaktuan zemërim në Serbi

0
Emigrantët e kanë zemëruar Serbinë. Pasi ministri serb i Punëve të Brendshme, Aleksandar Vulin mori pjesë në Suboticë në aksionin për “ndalimin e kundërvajtjeve të...
studentet-e-huaj-u-penguan-te-vizitojne-prekazin,-reagon-jashari

Studentët e huaj u penguan të vizitojnë Prekazin, reagon Jashari

0
Disa studentë serbë nuk janë lejuar ta vizitojnë Prekazin. Bekim Jashari, anëtar i familjes Jashari, ka dalë kundër pengimit që i është bërë disa studentëve...
sulmi-ndaj-policise-ne-veri,-versioni-i-vellai-i-te-te-dyshuarit:-gjate-ndjekjes-policia-shkrepi-450-fisheke

Sulmi ndaj policisë në veri, versioni i vëllai i të të dyshuarit: Gjatë ndjekjes...

0
Policia e Kosovës është sulmuar në fshatin Jashanicë të Leposaviqit teksa po tentonte ndalimin e një kamioni me mallra të kontrabanduara, me pije alkoolike...
arkitekti-gjerman:-kosova-eshte-vend-kaotik,-por-shume-i-gjalle

Arkitekti gjerman: Kosova është vend kaotik, por shumë i gjallë

0
Shumë të huaj po e vizitojnë Kosovën. “Kosova është vend kaotik, por shumë i gjallë”, është përshkrimi me të cilin arkitekti gjerman, Jan Liesegang, nis...
kryeministri-kurti-per-zevendesin-e-tij-bislimi:-nese-fle,-bie-ne-gjume-dhe-zgjohet-ne-mengjes-me-kete-preokupim

Kryeministri Kurti për zëvendësin e tij Bislimi: Nëse fle, bie në gjumë dhe zgjohet...

0
Kurti: Nëse fle, Bislimi bie në gjumë dhe zgjohet në mëngjes me këtë preokupim. Kryeministri Albin Kurti tha se regjistri i konsumatorëve në veri të...
institutit-hidrometeorologjik-jep-parashikimin-e-motit-per-pese-ditet-e-ardhshme

Institutit Hidrometeorologjik jep parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme

0
Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme. Situatë e ngjashme meteorologjike do të vazhdojë të vijojë edhe për gjatë këtyre pesë ditëve të ...
kathimerni:-aeroplani-qe-u-rrezua-ne-greqi-ishte-ukrainas,-po-barte-lende-te-rrezikshme

Kathimerni: Aeroplani që u rrëzua në Greqi ishte ukrainas, po barte lëndë të rrezikshme

0
Avioni i rrëzuar në Greqi ishte ukrainas dhe po barte lëndë të rrezikshme, ka raportuar të dielën media greke “Kathimerni”. Sipas informatave të para është...
ministri-i-jashtem-i-kroacise-–-vuciqit:-zoteri,-s’po-shkon-ne-det,-serbia-s’eshte-perballur-me-te-kaluaren

Ministri i Jashtëm i Kroacisë – Vuçiqit: Zotëri, s’po shkon në det, Serbia s’është...

0
Kryediplomati kroat – Vuçiqit: Zotëri, s’po shkon në det, Serbia s’është përballur me të kaluarën. Ministri i Punëve të Jashtme i Kroacisë Gordan Grliq Radman...
haxhiu-i-pdk-se:-kaq-shume-korrupsion-s’ka-pasur-ne-asnje-qeveri-deri-me-sot

Haxhiu i PDK-së: Kaq shumë korrupsion s’ka pasur në asnjë qeveri deri më sot

0
Haxhiu: Kaq pak punë e kaq shumë korrupsion s’ka pasur në asnjë qeveri deri më sot. Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka...
nafta-me-shtrenjte-se-dje

Nafta më shtrenjtë se dje

0
Çmimi naftës do të jetë më i lartë për 1 cent, më shumë se dje kurse çmimi i benzinës për 1 cent më lirë. Ministria...