Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 16, 2022

dash-i-e-mirepret-vendimin-e-parlamentit-maqedonas

DASH-i e mirëpret vendimin e parlamentit maqedonas

0
Maqedoninë e Veriut po synon të jetë pjesë e BE-së. Departamenti Amerikan i Shtetit, ka mirëpritur vendimin e parlamentit të Maqedonisë së Veriut për votimin...
haxhiu-sulmon-ashper-haradinajn

Haxhiu sulmon ashpër Haradinajn

0
Gazetari Baton Haxhiu, ka kritikuar Ramush Haradinaj. Baton Haxhiu përmes një kolumne të botuar në AlbaniaPost ka sulmuar ashpër Ramush Haradinaj. Sipas gazetarit, Haradianjt i është...
haradinaj:-mergata-vazhdon-te-jete-force-e-atdheut

Haradinaj: Mërgata vazhdon të jetë forcë e atdheut

0
Mërgata vazhdon të jetë infuzion për Kosovën. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se mërgata jonë ndërlidhet me mbijetesën e...
ky-eshte-propozimi-francez-qe-i-hap-rrugen-e-anetaresimit-ne-be-te-shqiperise-dhe-rmv-se

Ky është propozimi francez që i hap rrugën e anëtarësimit në BE të Shqipërisë...

0
Çfarë është propozimi francez që i hap rrugën e anëtarësimit në BE të Shqipërisë dhe RMV-së. Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ka miratuar sot me...
diplomatet-nga-vendet-e-eql-se-marrin-pjese-ne-veprimtarine-per-kulturen-tradicionale-kineze-ne-pekin

Diplomatët nga vendet e EQL-së marrin pjesë në veprimtarinë për kulturën tradicionale kineze në...

0
Të premten u mbajt në Pekin “Veprimtaria e përvojës së kulturës tradicionale kineze e mekanizmit të bashkëpunimit Kinë-Vendet e Europës Qendrore e Lindore”, e...
zgjidhet-kryetar-i-ri-i-deges-se-pdk-se-ne-malisheve

Zgjidhet kryetar i ri i Degës së PDK-së në Malishevë

0
Ky është kryetar i ri i Degës së PDK-së në Malishevë. Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Komunën e Malishevës, ka mbajtur sot Kuvendin...
rreth-225-milione-euro-shkembime-tregtare-kosove-shqiperi-kete-vit

Rreth 225 milionë euro shkëmbime tregtare Kosovë-Shqipëri këtë vit

0
Shkëmbimet tregtare mes Kosovës dhe Shqipërisë, në gjashtë muajt e parë të këtij viti kanë arritur në 225 milionë euro. Mallrat e eksportuara nga...
ministria-e-shendetesise-ben-thirrje-per-vaksinim-kunder-covid,-thote-se-priten-rritje-te-rasteve

Ministria e Shëndëtësisë bën thirrje për vaksinim kundër COVID, thotë se priten rritje të...

0
MSh bën thirrje për vaksinim kundër COVID, thotë se priten rritje të rasteve. Ministria e Shëndetësisë ka apeluar te qytetarët për vaksinim kundër virusit COVID-19,...
kryetarja-e-themelores-ne-prishtine-kunder-vettingut-per-gjyqtaret

Kryetarja e Themelores në Prishtinë kundër vettingut për gjyqtarët

0
Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Albina Shabani-Rama, deklaroi se vettingu i mundshëm për gjyqtarët do të dëmtonte dhe do të mbingarkonte institucionin që...
ermali-i-ben-komentin-epik,-teksa-adrola-lahet-me-parfum-ne-det

Ermali i bën komentin epik, teksa Adrola lahet me parfum në det

0
Modelja Adrola Dushi ka filluar të i marr rrezet e para te diellit teksa shfaqet në pushime në Jug të Shqipërisë. Nga atje bukuroshja po...