Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 15, 2022

“vizitova-selimin-dhe-pashe-bacen-jakup”,-besnik-bislimi-injoron-thacin-e-veselin-pas-vizites-ne-hage

“Vizitova Selimin dhe pashë bacën Jakup”, Besnik Bislimi injoron Thaçin e Veselin pas vizitës...

0
Sot në Hagë ka qëndruar Besnik Bislimi. Dora e djathtë e kryeministrit Albin Kurti, zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi sot ka qëndruar në Hagë, ku...
publikohen-imazhe-te-papara-te-jupiterit-nga-teleskopi-james-webb

Publikohen imazhe të papara të Jupiterit nga teleskopi James Webb

0
Njerëzit anembanë botës ishin në gjendje të shihnin grupin e parë të fotografive me ngjyra të marra nga teleskopi hapësinor James Webb (JWST) i...
evropa-ne-“flake”,-thatesire-dhe-zjarre-ne-mbare-kontinentin

Evropa në “flake”, thatësirë dhe zjarre në mbarë kontinentin

0
Temperaturat e larta kanë kapluar Evropën. Prej javësh, një pjesë e Evropës po përballet me temperatura rekord, që në shumë vende i kanë tejkaluar 40...
mbrojtja-e-krasniqit-propozon-qe-kur-te-filloje-gjykimi-te-kete-seanca-kater-here-ne-jave

Mbrojtja e Krasniqit propozon që kur të fillojë gjykimi të ketë seanca katër herë...

0
Në parashtresën drejtuar gjykatësit të procedurës paraprake lidhur me parashtrimet për konferencën e 13-të, mbrojtja e Jakup Krasniqit ka propozuar që kur të fillojë...
kreu-i-osbe-se-permbyll-viziten-ne-kosove

Kreu i OSBE-së përmbyll vizitën në Kosovë

0
Zbigniew Rau, ka qenë në vizitë në Kosovë. Ministri i Punëve të Jashtme i Polonisë, njëkohësisht kryesues aktual i OSBE-së, Zbigniew Rau, ka thënë se...
presidenti-slloven-i-drejtohet-brukselit-me-leter-per-vizat-ndaj-kosoves

Presidenti slloven i drejtohet Brukselit me letër për vizat ndaj Kosovës

0
Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, i cili po merr pjesë në Forumin e Prespës ka njoftuar për një letër që ia ka dorëzuar Presidentit...
adriatik-kelmendi-viziton-ne-hage-ish-kreret-e-uck-se

Adriatik Kelmendi viziton në Hagë ish krerët e UÇK-së

0
Adriatik Kelmendi shkon në Hagë për t’i vizituar ish-krerët e UÇK-së. Gazetari dhe Drejtori i Përgjithshëm në Klan Kosova, Adriatik Kelmendi ka udhëtuar drejt Hagës...
spspk:-s’ia-vlen-page-minimale-nen-500-euro,-te-lejohet-terheqja-e-trustit

SPSPK: S’ia vlen pagë minimale nën 500 euro, të lejohet tërheqja e Trustit

0
Punëtorët e sektorit privat po kërkojnë që paga minimale të mos jetë nën 500 euro, kjo për shkak të rritjes së çmimeve në vend,...
para-intervistes-sara-ka-per-ti-thene-diqka-ledrit

Para intervistës Sara ka për ti thënë diqka Ledrit

0
Ata janë ndër qiftet më të komentuara në showbiz. Bëhët fjalë për Sara Hoxhën dhe Ledri Vulën, shkruan Gazeta Press. Dyshja prëj kohësh bashkëjetojnë dhe kanë...
konjufca-takon-kryesuesin-e-osbe-se,-flasin-per-integrimin-e-ballkanit-perendimor-ne-be

Konjufca takon kryesuesin e OSBE-së, flasin për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

0
Konjufca takon kryesuesin e OSBE-së, flasin për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE. Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim ministrin e...