Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 13, 2022

babai-me-tre-femije-rrezikojne-te-mbyten-ne-lezhe-pasi-i-terheqin-dallget

Babai me tre fëmijë rrezikojnë të mbyten në Lezhë pasi i tërheqin dallgët

0
I tërheqin dallgët, babai me tre fëmijë rrezikojnë të mbyten në Lezhë. Tre fëmijë të mitur bashkë me babanë e tyre kanë rrezikuar të mbyten...
rines-per-pak-sa-nuk-po-i-del-ne-shesh-gjoksi-i-madh-nga-bekinet

Rinës për pak sa nuk po i del në shesh gjoksi i madh nga...

0
Këngëtarja e njohur, Rina Balaj dita-ditës po zbukurohet edhe më shumë. Në imazhet e fundit ajo duket për mrekulli, dhe plot sharm. Teksa po shijon pushimet...
vlera-e-euros-me-e-ulet-se-e-dollarit-per-here-te-pare-ne-20-vjet

Vlera e euros më e ulët se e dollarit për herë të parë në...

0
Euro ka rënë nën dollarin për herë të parë në gati 20 vjet. Kjo pasi lufta në Ukrainë e shtyn monedhën euro të pësoi...
vdes-ish-kryeministri-japonez-shinzo-abe,-pasi-u-qellua-me-arme-zjarri

Vdes ish-kryeministri japonez Shinzo Abe, pasi u qëllua me armë zjarri

0
Ish-kryeministri japonez Shinzo Abe ka vdekur pasi u qëllua me armë zjarri, duke mbajtur një fjalim në qytetin perëndimor të Nara, tha transmetuesi shtetëror...
ministri-aliu-thote-se-europa-nostra-demtoi-imazhin-e-kosoves:-pa-baze-e-asnje-fakt-te-vetem

Ministri Aliu thotë se Europa Nostra dëmtoi imazhin e Kosovës: Pa bazë e asnjë...

0
Liburn Aliu: Europa Nostra dëmtoi imazhin e Kosovës, pa bazë e asnjë fakt të vetëm. Ministri i Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn...
gashi-krahason-7-postimet-e-fundit,-rama-per-rruge-e-spitale,-kurti-urime-e-perkujtime

Gashi krahason 7 postimet e fundit, Rama për rrugë e spitale, Kurti urime e...

0
Publicisti dhe analisti i ngjarjeve politike në vend, Shkëlzen Gashi, ka bërë një krahasim të shtatë postimeve të fundit që kryeministrat, Edi Rama dhe...
shifrat-e-petrit-selimit:-rusia-e-para-ne-bote-per-inflacion,-kosova-e-dyta

Shifrat e Petrit Selimit: Rusia e para në botë për inflacion, Kosova e dyta

0
Petrit Selimi publikon disa shifra: Rusia e para në botë për inflacion, Kosova e dyta. Ish-ministri i Jashtëm, Petrit Selimi ka publikuar disa statistika, origjinën...
reagon-shoqata-e-turizmit-per-cmimet-ne-vlore:-“jane-rritur-ne-gjithe-boten”

Reagon Shoqata e Turizmit për çmimet në Vlorë: “Janë rritur në gjithë botën”

0
“Janë rritur në gjithë botën”, reagon Shoqata e Turizmit për çmimet në Vlorë. Vëzhgimi në terren i kryer nga Euronews Albania në disa biznese që...
baton-haxhiu-akuza-te-forta-ne-drejtim-te-abdixhikut,-e-quan-femije-te-lazdruar-dhe-te-lidhur-me-krimin-e-organizuar

Baton Haxhiu akuza të forta në drejtim të Abdixhikut, e quan fëmijë të lazdruar...

0
Baton Haxhiu e quan Abdixhikun fëmijë të lazdruar dhe të lidhur me krimin e organizuar. Gazetari Baton Haxhiu, përveç pozitës, ka kritikuar rëndë edhe opozitën...
koronavirusi-shperthen-ne-kosove,-763-raste-te-reja

Koronavirusi shpërthen në Kosovë, 763 raste të reja

0
Shpërthen Covid-19 në Kosovë, 763 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit është regjistruar një rast i vdekjes...