Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 12, 2022

automjetet-qe-i-perdori-ne-kosove,-eulex-i-i-dhuron-ukraines

Automjetet që i përdori në Kosovë, EULEX-i i dhuron Ukrainës

0
EULEX-i i dhuron Ukrainës automjetet që i përdori në Kosovë. Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) i dhuroi të martën...
masa-te-gjitheaneshme-per-perkrahjen-e-mekembjes-ekonomike-ne-gjysmen-e-dyte-te-vitit

Masa të gjithëanëshme për përkrahjen e mëkëmbjes ekonomike në gjysmën e dytë të vitit

0
Me vënien nën kontroll të shpërthimeve të COVID-19 dhe hyrjen në fuqi të politikave pro rritjes, Kina po bën përpjekje të shumëfishta për të...
arrestohen-dy-persona-qe-pergatitnin-shitjen-e-nje-toke-ne-vlere-rreth-nje-milion-euro

Arrestohen dy persona që përgatitnin shitjen e një toke në vlerë rreth një milion...

0
Përgatitnin shitjen e një toke në vlerë rreth një milion euro, arrestohen dy persona. Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit...
robert-golob-i-jep-nje-ide-be-se-se-si-t’i-afroje-shtetet-e-ballkanit-perendimor

Robert Golob i jep një ide BE-së se si t’i afrojë shtetet e Ballkanit...

0
“Duhet të shpërblehen”, Kryeministri slloven i jep një ide BE-së se si t’i afrojë shtetet e Ballkanit Perëndimor. Bashkimi Evropian duhet të fokusohet në shpërblimin...
nagavci-kerkon-nisjen-e-hetimeve:-“edhe-nje-beteje-me-keqperdorues”

Nagavci kërkon nisjen e hetimeve: “Edhe një betejë me keqpërdorues”

0
“Edhe një betejë me keqpërdorues”, Nagavci kërkon nisjen e hetimeve. Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka njoftuar se ka kërkuar nga Krimet Ekonomike që të...
kryeparlamentari-konjufca-takon-delegacionin-e-parlamentit-britanik,-zotohen-per-intensifikim-te-bashkepunimit

Kryeparlamentari Konjufca takon delegacionin e parlamentit britanik, zotohen për intensifikim të bashkëpunimit

0
Konjufca takon delegacionin e parlamentit britanik, zotohen për intensifikim të bashkëpunimit. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga nënkryetarja, Saranda...
kjo-eshte-data-e-fundit-kur-shitesite-ambulante-duhet-t`i-lirojne-hapesirat-publike

Kjo është data e fundit kur shitësitë ambulantë duhet t`i lirojnë hapësirat publike

0
Data e fundit kur shitësitë ambulantë duhet t`i lirojnë hapësirat publike. Komuna e Prishtinës ka marrë vendim që të gjithë shitësit të cilët operojnë në...
gjendet-nje-granate-ne-oborrin-e-nje-shtepie-ne-kllokot

Gjendet një granatë në oborrin e një shtëpie në Kllokot

0
Një 59-vjeçar ka raportuar në Polici se ka gjetur një mjet të dyshuar në oborrin e shtëpisë tij në Mogillë të Kllokotit. Siç njofton Policia,...
edhe-trafiku-urban-paralajmeron-shtrenjtimin-e-biletave

Edhe Trafiku Urban paralajmëron shtrenjtimin e biletave

0
Paralajmërohet shtrenjtimi i biletave në autobusët e Trafikut Urban. Ani pse do të rritet kapaciteti i autobusëve në ”Trafiku Urban”, këta të fundit kanë paralajmëruar...
kaplohet-nga-zjarri-nje-shtepi-ne-prishtine

Kaplohet nga zjarri një shtëpi në Prishtinë

0
Nga një zjarr është kapluar një shtëpi në Prishtinë. Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në lagjen e “Muhaxherëve” në Prishtinë. Sipas faqes Vrojtuesit e lagjes...