Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 11, 2022

aksident-ne-rrugen-prishtine-peje,-nente-te-lenduar

Aksident në rrugën Prishtinë-Pejë, nëntë të lënduar

0
Aksidentet janë shtuar shumë ditëve të fundit. Një aksident mes tri veturash ka ndodhur sonte në rrugën Prishtinë-Pejë, ku kanë mbetur të lënduar nëntë persona,...
kosova-po-“shtjerrohet”,-10.2-perqind-me-pak-popullsi-sesa-ne-vitin-2003

Kosova po “shtjerrohet”, 10.2 përqind më pak popullsi sesa në vitin 2003

0
Kosova po boshatiset dita ditës. Bullgaria, Rumania, Kroacia dhe Shqipëria janë katër vendet që kanë shënuar rënien më të madhe të popullsisë së tyre në...
vushtrrinasi-“ia-shkel”-ne-dyfishin-e-shpejtesise-se-lejuar,-i-kushton-300-euro

Vushtrrinasi “ia shkel” në dyfishin e shpejtësisë së lejuar, i kushton 300 euro

0
Sot në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, pëkatësisht në Vushtrri, Policia ka identifikuar një shofer, i cili ka qenë duke lëvizur me dyfishin e shpejtësisë së...
personi-qe-theri-veten-me-thike-ne-gjoks-gjendet-ne-kliniken-e-psikiatrise

Personi që theri vetën me thikë në gjoks gjendet në Klinikën e Psikiatrisë

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Prishtinë. Një person dyshohet se ka therur veten me thikë, sot rreth orës 14 e 30, në...
agk-reagon-per-sulmin-ndaj-ekipit-te-rtk-se

AGK reagon për sulmin ndaj ekipit të RTK-së

0
Sulmohet ekipi i RTK-së, reagon AGK-ja. Një gazetare dhe kameraman i Radiotelevizionit të Kosovës, janë sulmuar sot nga një shitës ambulant, derisa ishin duke e...
taulant-balla-ne-greqi:-mosliberalizimi-i-vizave-kosoves,-turp-per-be-ne

Taulant Balla në Greqi: Mosliberalizimi i vizave Kosovës, turp për BE-në

0
Balla në Greqi: Mosliberalizimi i vizave Kosovës, turp për BE-në. Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste të Shqipërisë, Taulant Balla, mori pjesë në simpoziumin...
mediat-kroate:-te-rinjte-nga-kosova-nisen-masivisht-drejt-gjermanise

Mediat kroate: Të rinjtë nga Kosova nisen masivisht drejt Gjermanisë

0
“Nuk do të kthehem kurrë”, mediat kroate: Të rinjtë nga Kosova nisen masivisht drejt Gjermanisë. Mijëra të rinj në Kosovë po përgatiten të shkojnë për...
ne-fotot-nga-pushimet,-antonela-shfaqet-si-tjeter-person

Në fotot nga pushimet, Antonela shfaqet si tjetër person

0
Antonela Berisha është në pushime këto ditë. Nga atje po sjell imazhe të shumta për ndjekësit e saj. Ish konkurrentja e Përputhen u shfaq më ndryshe...
vdes-42-vjecari-nga-rahoveci,-pasi-u-godit-nga-rrufeja

Vdes 42-vjeçari nga Rahoveci, pasi u godit nga rrufeja

0
U godit nga rrufeja, vdes 42-vjeçari nga Rahoveci. Ka vdekur 42-vjeçari nga Fortesa e Rahovecit, i cili ishte goditur nga rrufeja para pak ditësh, teksa...
kurti-ka-pritur-ne-zyre-enveristet-e-shqiperise,-ja-cfare-diskutuan

Kurti ka pritur në zyrë enveristët e Shqipërisë, ja çfarë diskutuan

0
Kurti sot ka pasur një takim të rëndësishëm. Kryeministri i vendit Albin Kurti, dy javë më parë, ka pritur në kryeministri një grup enveristësh nga...