Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 10, 2022

policia-denon-46-persona,-bene-gara-ne-autostrade

Policia dënon 46 persona, bënë gara në autostradë

0
Policia po vazhdon të I gjobitë ata që shkelin ligjin. 46 persona u gjobitën nga policia pasi u zunë duke bërë gara me automjete. Njësia për...
paga-e-majme-qe-po-ia-ofron-monza,-suarezit-–-vetem-qe-te-kaloje-ne-radhet-e-tyre

Paga e majme që po ia ofron Monza, Suarezit – vetëm që të kalojë...

0
Monza është duke tentuar që në edicionin 2022/23 në Serie A të pozicionohet sa më lartë. Skuadra ia doli të shkruante historinë, pasi mbi 100...
petkoviq-i-reagon-kusarit:-kosova-dhe-serbia-nuk-jane-te-barabarta-ne-dialog,-ne-jemi-ne-okb-ndersa-ju-jo

Petkoviq i reagon Kusarit: Kosova dhe Serbia nuk janë të barabarta në dialog, ne...

0
Dialogu Kosovë- Serbi, po vazhdon të jetë pjesë e shumë diskutimeve. Kryetarja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ia ka dërguar një mesazh...
zelensky-merr-vendim,-shkarkon-disa-ambasadore

Zelensky merr vendim, shkarkon disa ambasadorë

0
Zelensky ka marrë një vendim të ri. Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka marrë vendim për shkarkimin e disa ambasadorëve. Ai njoftoi shkarkimin e ambasadorëve të...
1-i-vdekur-dhe-290-raste-te-reja-me-covid-19-ne-shqiperi

1 i vdekur dhe 290 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

0
Një i vdekur dhe 290 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri. Një person ka humbur jetën si pasojë e virusit COVID-19, në 24 orët...
urimin-me-te-bukur-te-ditelindjes-ledri-e-mori-nga-vajza-e-tij

Urimin më të bukur të ditëlindjes Ledri e mori nga vajza e tij

0
Ledri Vula feston sot ditën e tij të lindjes. Ai ka marrë pafund urime nga miq, të afërm e kolegë por urimi më i bukur...
akident-ne-rrugen-podujeve-–-prishtine

Akident në rrugën Podujevë – Prishtinë

0
Aksident i rëndë në rrugën Podujevë – Prishtinë, e përfshirë një veturë me targa të huaja. Një aksident i rëndë ka ndodhur para disa minutash...
285-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-kosove

285 raste të reja me koronavirus në Kosovë

0
285 raste pozitive dhe 203 të shëruar nga COVID-19 brenda 24 orëve. Ministria e Shëndetësisë njofton se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...
mitrovice:-shkoi-per-ta-marre-vajzen,-sulmohet-fizikisht-nga-ish-burri

Mitrovicë: Shkoi për ta marrë vajzën, sulmohet fizikisht nga ish-burri

0
Një femër ka raportuar në polici se ishte sulmuar fizikisht nga ish-burri i saj në banesën e këtij të fundit. Ngjarja kishte ndodhur në...
historianet-reagojne-pas-perplasjes-mes-qeverise-dhe-europa-nostras:-manastiri-rrezikohet-vetem-nga-sava-janjiq

Historianët reagojnë pas përplasjes mes Qeverisë dhe Europa Nostras: Manastiri rrezikohet vetëm nga Sava...

0
Reagojnë historianët pas përplasjes mes Qeverisë dhe Europa Nostras: Manastiri rrezikohet vetëm nga Sava Janjiq. Manastiri i Deçanit është bërë sërish qendër e diskutimeve pas...