Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 9, 2022

ballkani-i-hapur,-rama-do-takoje-vuqicin-dhe-kovacevskin-ne-tirane

Ballkani i Hapur, Rama do takojë Vuqiçin dhe Kovaçevskin në Tiranë

0
Një takim I rëndësishëm mes liderëve të Ballkanit të Hapur pritet të ndodh së shpejti. Kryeministri Edi Rama, homologu i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski...
limuzine-mjedisore-presidenciale:-bmw-do-te-blindoje-i7-elektrike

Limuzinë mjedisore presidenciale: BMW do të blindojë i7 elektrike

0
Falë prodhuesit bavarez, politikanët dhe personazhet e famshëm nuk do të duhet të zgjedhin më midis sigurisë personale dhe besimeve të tyre. BMW ka njoftuar...
gervalla:-be-ja-te-mos-prese,-ta-integroje-ballkanin

Gërvalla: BE-ja të mos presë, ta integrojë Ballkanin

0
Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla ka një kërkesë për BE. Bashkimi Evropian pret shumë para se të merr vendime, kështu priti edhe në...
ndeshje-ne-gllareve-te-klines,-shtate-persona-perfundojne-ne-spital

Ndeshje në Gllarevë të Klinës, shtatë persona përfundojnë në spital

0
Dy vetura janë ndeshur mes vete sot në Gllarevë të Klinës, duke lënë të lënduar shtatë persona. Lajmin për Gazeta Express e ka konfirmuar zëdhënësi...
beatrix-ramosaj-vjen-me-urimin-me-te-mire-per-kurban-bajram

Beatrix Ramosaj vjen me urimin më të mirë për Kurban Bajram

0
Këngëtarja Beatrix Ramosaj është një prej femrave më të komentuara në mediat rozë, sidomos gjatë këyre muajve të fundit. Pa marr parasysh gjithë atyre atyre...
pike-e-re-kufitare-mes-malit-te-zi-dhe-shqiperise,-ja-ku-do-pozicionohet

Pikë e re kufitare mes Malit të Zi dhe Shqipërisë, ja ku do pozicionohet

0
Një pikë të re kufitare do të ketë mes Malit të Zi dhe Shqipërisë. Qeveria malazeze miratoi një dokument që nis negociatat me Shqipërinë për...
del-varianti-i-ri-i-omicronit-ba2.75,-pritet-dimri-per-t’i-pare-efektet

Del varianti i ri i Omicronit BA.2.75, pritet dimri për t’i parë efektet

0
Ekspertët kanë zbuluar një nënvariant të ri të koronavirusit, i cili po merr të gjithë vëmendjen e tyre. BA.2.75, pasardhës i variantit BA.2 të Omicronit,...
aklsident-i-rende-ne-gllareve-te-klines,-shtate-persona-perfundojne-ne-spital

Aklsident i rëndë në Gllarevë të Klinës, shtatë persona përfundojnë në spital

0
Dy vetura janë ndeshur mes vete sot në Gllarevë të Klinës, duke lënë të lënduar shtatë persona. Lajmin për Gazeta Express e ka konfirmuar zëdhënësi...
bien-cmimet-e-naftes-dhe-benzines

Bien çmimet e naftës dhe benzinës

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për ditën e mërkurë. Sipas njoftimit të MINT-it, çmimi maksimal...
ne-naten-e-bajramit-plas-sherri-ne-nje-familje-kosovare

Në natën e Bajramit plas sherri në një familje kosovare

0
Plas sherri në një familje kosovare në natën e Bajramit. Një i dyshuar mashkull kosovar ka sulmuar fizikisht babain e tij natën e festës së...