Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 8, 2022

adelina-tahiri-e-bene-nxehte-me-ekspozmin-e-formave-trupore-ne-freskine-e-nates

Adelina Tahiri e bënë nxehtë me ekspozmin e formave trupore në freskinë e natës

0
Adelina Tahiri po e shijon sezonën e verës në pushimet në bregdet, ajo për fansat e saj po poston imazhe të ndryshme në rrjetet...
ja-kur-do-te-hapet-konkursi-per-pranimin-e-studenteve-te-rinj

Ja kur do të hapet konkursi për pranimin e studentëve të rinj

0
Universiteti publik i Prishtinës do të mirëpret studentë të rinj. Më 12 korrik hapet konkursi për pranimin e studentëve të rinj në Universitetin e Prishtinë...
vv’ja-s’ndryshon-mendjen-per-trustin,-muja:-terheqja-e-parave-krijon-nje-precedent-te-rrezikshem

VV’ja s’ndryshon mendjen për Trustin, Muja: Tërheqja e parave krijon një precedent të rrezikshëm

0
Qytarët e Kosovës që një kohë të gjatë po kërkojnë tërheqjen e mjeteve nga trusti. Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), njëherit kryetar i Komisionit për...
musliu-thote-se-mosha-mesatare-e-policeve-te-kosoves-eshte-47-vjet

Musliu thotë se mosha mesatare e policëve të Kosovës është 47 vjet

0
Për moshën e policëve të Kosovës ka folur sot, Ganimete Musliu. Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka folur për kërkesën që partia e saj e...
von-cramon-i-reagon-eurdeputetes-franceze:-shumica-e-parlamentit-evropian-e-mbeshtet-kosoven

Von Cramon i reagon eurdeputetes franceze: Shumica e Parlamentit Evropian e mbështet Kosovën

0
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar ndaj deklaratave të eurodeputetes franceze Dominique Bilde, e cila kundërshtoi anëtarësimin e Kosovës...
kosova-nuk-mund-te-siguroje-buken-e-gojes-per-vete!-bujqit-kane-nevoje-per-perkrahje!

Kosova nuk mund të sigurojë bukën e gojës për vete! Bujqit kanë nevojë për...

0
Më rritjen e çmimeve fokusi është kthyer përsëri te buka si një ndër elementet kryesore në shportën e konsumatorit. Por, sa e siguron Kosova...

KlanKosova i pari: Cilat televizione shikohen më së shumti në Kosovë ?

0
Cilat televizione shikohen më së shumti nga qytetarët e Kosovës? Ajo që kemi marrë vesh së fundi edhe ishte e edhe nuk ishte e...
paralajmerohen-vershime-sot-e-neser

Paralajmërohen vërshime sot e nesër

0
Sot dhe nesër paralajmërohen vërshime në vend. Sipas MeteoKosova, reshjet do të intensifikohen pasdite dhe në mbrëmje duke shkaktuar edhe vërshime lokale. “Vendi ynë sot...
kurti-ngushellon-per-vdekjen-e-ish-kryeministrit-japonez:-ishte-mik-i-mrekullueshem-i-kosoves

Kurti ngushëllon për vdekjen e ish-kryeministrit japonez: Ishte mik i mrekullueshëm i Kosovës

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ngushëlluar për vrasjen e ish-kryeministrit japonez Shinzo Abe. Kurti tha se ai ka qenë një “mik i mrekullueshëm i...
goditet-nga-vetura-nje-femije-pesevjecar-ne-vushtrri

Goditet nga vetura një fëmijë pesëvjeçar në Vushtrri

0
Një fëmijë i moshës pesëvjeçare është goditur nga një veturë në qytetin e Vushtrrisë. Fëmija ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor...