Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 7, 2022

neutrale-ndaj-shtetit-te-kosoves-nato-nuk-e-njeh-as-presidenten,-as-republiken

Neutrale ndaj shtetit të Kosovës- NATO nuk e njeh as Presidenten, as Republikën

0
NATO strikt neutrale ndaj shtetit të Kosovës, nuk e njeh as Presidenten, as Republikën. Aleanca Veriatlantike mbetet organizata vendimtare për ruajtjen e sigurisë në Kosovë,...
sali-berisha:-shqiptaret-do-t’i-thone-“jo”-ballkanit-te-hapur

Sali Berisha: Shqiptarët do t’i thonë “Jo” Ballkanit të Hapur

0
Berisha nga protesta: Shqiptarët do t’i thonë “Jo” Ballkanit të Hapur, “po” procesit të Berlinit. “Edi Rama populli opozitar shqiptar patriot kudo që janë, do...
avokati-gashi:-kam-qene-ne-shume-seanca-per-vrasjen-e-ivanoviqit,-njerezit-haptas-frikesohen-nga-radojiciq

Avokati Gashi: Kam qenë në shumë seanca për vrasjen e Ivanoviqit, njerëzit haptas frikësohen...

0
Avokati Tomë Gashi, në emisionin Frontal të t7, ka folur për ngjarjet e ditëve të fundit lidhur me nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radojçiq,...
kuvendi-i-shqiperise-blindohet

Kuvendi i Shqipërisë blindohet

0
Blindohet Kuvendi i Shqipërisë. Dera e hyrjes për në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë është blinduar sot. Pranë saj janë parë edhe rojet e sigurimit, të...
cmimet-e-derivateve-per-sot

Çmimet e derivateve për sot

0
Çmimi i naftës mbetet i njëjtë me dje edhe për 24 orët e ardhshme, pra 1.78 euro për litër. Sipas njoftimit të Ministrisë së Industrisë,...
“mos-hani-kudo”,-ikshpk-liston-ushqimet-qe-duhet-shmangur-gjate-veres

“Mos hani kudo”, IKSHPK liston ushqimet që duhet shmangur gjatë verës

0
Kujdes gjatë gatimit, ruajtjes dhe shpërndarjes së ushqimit, thuhet në apelin e Institutit Kombëtar i cili i bën thirrje popullatës: Kujdes i shtuar ku konsumohet...
256-raste-te-reja-me-covid-19-sot-ne-kosove

256 raste të reja me COVID-19 sot në Kosovë

0
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh të rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë. Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve të fundit nuk është...
ne-bundestagun-gjerman-behet-thirrje-per-angazhim-ne-liberalizimin-e-vizave-per-kosoven

Në Bundestagun gjerman bëhet thirrje për angazhim në liberalizimin e vizave për Kosovën

0
Bundestagu i dha dritë jeshile qeverisë gjermane të votojë pro anëtarësimit të Kroacisë në zonën e Euros. Ligjvënësit e miratuan rezolutën përkatëse të mërkurën, 6.7....
gruaja-ne-prishtine-i-rrah-dhe-i-ben-per-spital-dy-police

Gruaja në Prishtinë i rrah dhe i bën për spital dy policë

0
Një grua në Prishtinë ka penguar në punën e tyre dhe ka sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë. Sipas raportit të dy policët kanë marrë lëndime...
ne-britani-me-shume-se-7.000-njerez-ende-shikojne-televizion-bardhe-e-zi

Në Britani më shumë se 7.000 njerëz ende shikojnë Televizion bardhë e zi

0
Më shumë se 7,000 njerëz në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar shikojnë ende televizionin bardhë dhe zi, sipas TV Licensing. Pavarësisht rritjes së përdorimit të...