Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 6, 2022

greve-ne-france,-bllokohen-pushuesit

Grevë në Francë, bllokohen pushuesit

0
Në Francë ka grevë. Franca po vuan nga një grevë në transportin hekurudhor, që po u vështirëson qytetarëve nisjen e pushimeve verore. Itinerari i një treni...
kerkohet-rritja-e-pagave-per-punetoret-e-sigurimit-ne-eulex

Kërkohet rritja e pagave për punëtoret e sigurimit në EULEX

0
Po kërkohet rritja e pagave për punëtorët teknik dhe atyre të sigurimit fizik në pikat e EULEX-it. Një gjë e tillë u ngrit gjatë takimit...
policia-e-kosoves-ne-aksion-kunder-kontabandes,-kap-57-dele-dhe-6-lope

Policia e Kosovës në aksion kundër kontabandës, kap 57 dele dhe 6 lopë

0
Policia e Kosovës po vazhdon me aksione të përgjithshme. Policia e Kosovës ka njoftuar se janë kapur 57 krerë dele dhe 6 lopë, pa dokumentacion...
kosova-rrezikon-te-kete-mungese-te-grurit

Kosova rrezikon të ketë mungesë të grurit

0
Korrje-shirjet kanë nisur në Kosovë. Fermerët në Kosovë parashikojnë që nga fushata e korrje-shirjeve të grurit të sigurohen rreth 50 për qind e kërkesave të...
ne-keto-vende-ne-ditet-ne-vazhdim-nuj-do-te-kete-rryme

Në këto vende në ditët në vazhdim nuj do të ketë rrymë

0
Në vendin tone në ditët në vazhdim do të ketë reduktime të energjisë. KEDS ka njoftuar për punime të domosdoshme për siguri të sistemit përgjatë...
rohde-pas-vendimit-te-kushtetueses-per-manastirin-e-decanit:-mirepresim-thirrjen-e-pe-se-per-zbatim

Rohde pas vendimit të Kushtetueses për Manastirin e Deçanit: Mirëpresim thirrjen e PE-së për...

0
Vendimi i Kushtetueses për Manastirin e Deçanit, Rohde: Mirëpresim thirrjen e PE-së për zbatim. Ambasadori gjerman, Jorn Rohde, ka mirëpritur miratimin e rezolutës për Kosovën...
qeveria-e-shqiperise-heq-tarifat-doganore-per-mallrat-kosovare,-serbe-dhe-maqedonase

Qeveria e Shqipërisë heq tarifat doganore për mallrat kosovare, serbe dhe maqedonase

0
Shqipëria heq tarifat doganore për mallrat kosovare, serbe dhe maqedonase. Qeveria shqiptare ka vendosur që të heqë tarifat doganore për mallrat që kalojnë përmes pikave...
i-riu-vritet-me-thike-pas-perleshjes-mes-dy-familjeve

I riu vritet me thikë pas përleshjes mes dy familjeve

0
Një 22-vjeçar mbrëmjen e djeshme është vrarë pas një përleshje mes dy famiëjeve në Strumicë, përcjell TV21. Ngjarja ka ndodhur në të ashtuquajturën Lagja...
humbjet-e-medha-ne-radhet-e-forcave-ajrore,-putin-“heq-qafe”-gjeneralin

Humbjet e mëdha në radhët e forcave ajrore, Putin “heq qafe” gjeneralin

0
Ukraina ka bërë të ditur se Vladimir Putin ka “hequr qafe” shefin e forcave të tij ajrore për shkak të humbjeve të mëdha...
e-dhimbshme:-mjeku-qe-vdiq-dje-para-nje-viti-kishte-diplomuar,-ndersa-ishte-fejuar-tre-muaj-me-pare

E dhimbshme: Mjeku që vdiq dje para një viti kishte diplomuar, ndërsa ishte fejuar...

0
Mjeku që vdiq dje para një viti kishte diplomuar, ndërsa ishte fejuar tre muaj më parë. Mjeku Mentor Salihi i cili ndodhej në autoambulancën e...