Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 5, 2022

milan-radojqiq-lajmerohet-nga-nje-koder-ne-kosove:-kam-ardhur,-nuk-do-te-kthehem-me

Milan Radojqiq lajmërohet nga një kodër në Kosovë: Kam ardhur, nuk do të kthehem...

0
Milan Radojçiq, që është në kërkim si i dyshuar për përfshirjen në vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, është lajmëruar nga veriu i Kosovës. Nënkryetari...
paralajmerohet-se-do-te-shperblehen-qytetaret-qe-marrin-kuponin-fiskal

Paralajmërohet se do të shpërblehen qytetarët që marrin kuponin fiskal

0
Drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, ka paralajmëruar se së shpejti qytetarët që marrin kuponin fiskal, do të shpërblehen. Murtezaj thotë se kjo...
avokati:-polici-deshi-t’i-thote-djalit-te-lushtakut-se-“per-skenderaj-jam-une-boss”

Avokati: Polici deshi t’i thotë djalit të Lushtakut se “për Skenderaj jam unë boss”

0
Avokati i Arif Lushtakut, Haxhi Millaku, tha se policët nuk i kanë pasur me vete tiketat për shqiptimin e gjobave. Sipas tij, polici ka dashur...
sot-kaloi-stuhia-neper-kosove,-prej-te-premtes-temperaturat-do-bien-per-me-shume-se-10-grade

Sot kaloi stuhia nëpër Kosovë, prej të premtes temperaturat do bien për më shumë...

0
Prishtina Weather bën të ditur se sot kaloi një stuhi nëpër Kosovë duke sjellë të reshura dhe bubullima. Temperatura maksimale për sot arriti më...
christopher-hill:-nuk-i-takon-shba-se-t’i-tregoje-be-se-se-kush-duhet-te-jete-anetar

Christopher Hill: Nuk i takon SHBA-së t’i tregojë BE-së së kush duhet të jetë...

0
Hill: S’i takon SHBA-së t’i tregojë BE-së së kush duhet të jetë anëtar, por ta kuptojmë më shumë njëri-tjetrin. Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill,...
njoftim-i-rendesishem-per-kosovaret-nen-moshen-18-vjecare-qe-deshirojne-te-udhetojne-ne-malin-e-zi

Njoftim i rëndësishëm për kosovarët nën moshën 18-vjeçare që dëshirojnë të udhëtojnë në Malin...

0
Të gjithë kosovarët nën moshën 18-vjeçare duhet të pajisen me dokument udhëtimi për të kaluar në Mal të Zi. Ministria e Punëve të Jashtme dhe...
kjo-eshte-vajza-qe-u-zgjodh-“miss-kosova-2022”

Kjo është vajza që u zgjodh “Miss Kosova 2022”

0
Me 2 korrik, është mbajtur eventi Miss Kosova dhe Miss Illyria 2022 ky event u organizua nga Production Lens. Në këtë event morën pjesë vajza...
misteri-i-nje-avioni-nisur-nga-moska:-pse-u-ndal-dhe-ne-beograd?

Misteri i një avioni nisur nga Moska: Pse u ndal dhe në Beograd?

0
Itinerari dhe misioni i dyshimtë i një Boeing-u me iranianë kapur në Argjentinë The Sun publikoi detaje të historisë së një avioni misterioz që u...
te-zgjedhurit-e-popullit-munguan-699-per-6-muaj-ne-seanca-te-kuvendit

Të zgjedhurit e popullit munguan 699 për 6 muaj në seanca të Kuvendit

0
Papërgjegjësi totale: Të zgjedhurit e popullit munguan 699 për 6 muaj në seanca të Kuvendit. Plot 699 herë kanë munguar deputetët e Kuvendit të Kosovës...
presidentja-osmani-tregon-pse-kosova-po-e-refuzon-“ballkanin-e-hapur’

Presidentja Osmani tregon pse Kosova po e refuzon “Ballkanin e Hapur’

0
Osmani në Slloveni tregon pse Kosova po e refuzon “Ballkanin e Hapur’. Kosova nuk e pranon “Ballkanin e Hapur”, sepse nuk trajtohet si palë...