Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 3, 2022

gezimja-poston-foto-te-bijes,-tregon-se-cfare-nuk-pelqen-ajo

Gëzimja poston foto të bijës, tregon se çfarë nuk pëlqen ajo

0
Gëzime Hamzaj, është reja e këngëtares së njohur, Remzie Osmani. Ani pse në fillim nuk ka qenë figurë publike, Gëzimja tashmë pothuajse çdo ditë është...
arkitektura-dhe-rezistenca-per-liri

Arkitektura dhe rezistenca për liri

0
Komuna e Prishtinës gjatë largimit të antenave satelitore nga ndërtesat duhet të ketë parasysh mbi të gjitha mesazhin që kanë pëçuar ato gjatë viteve...
prangoset-i-dyshuari-per-sulm-ne-kopenhage

Prangoset i dyshuari për sulm në Kopenhagë

0
Sot një sulm ka ndodhur në Danimarkë. Një person i armatosur hapi zjarr në një qendër tregtare në Kopenhagë, duke vrarë një numër të paspecifikuar...
te-shtena-me-arme-ne-kopenhage,-ka-persona-te-qelluar

Të shtëna me armë në Kopenhagë, ka persona të qëlluar

0
Një sulm ka ndodhur në Danimarkë. Policia daneze tha se disa persona ishin qëlluar nga të shtëna me armë zjarri dhe një person ishte arrestuar...
detaje-nga-dosja-e-12-te-arrestuarve-per-“subvencione”:-mashtrime,-marrje-e-dhenie-e-ryshfetit,-falsifikim-i-dokumenteve-zyrtare

Detaje nga dosja e 12 të arrestuarve për “Subvencione”: Mashtrime, marrje e dhënie e...

0
Mashtrime me subvencione, marrje e dhënie e ryshfetit, falsifikim i dokumenteve zyrtare, pengim i të privuarit apo procedurës zyrtare. Këto janë veprat për të...
apple-rikthen-emertimin-plus-per-iphone-14,-versioni-i-ri-dhe-me-i-lire-i-telefonave

Apple rikthen emërtimin plus për iPhone 14, versioni i ri dhe më i lirë...

0
Këtë vit do të jemi dëshmitar të madhësisë mesatare më të madhe që iPhone ka shpallur ndonjëherë, duke ju falënderuar asaj që njihet si...
temperaturat-e-larta-ne-itali,-lumi-me-i-gjate-ne-vend-pothuajse-eshte-thare

Temperaturat e larta në Itali, lumi më i gjatë në vend pothuajse është tharë

0
Evropën e ka kapluar nxehti i madhe. Temperaturat e larta kanë shkaktuar thatësirë në të gjithë Italinë, lumenjtë dhe rezervuarët mbeten pa ujë, duke rrezikuar...
semuret-pasagjeri-qe-po-vinte-ne-kosove,-aeroplani-nga-zvicra-ben-ulje-emergjente

Sëmuret pasagjeri që po vinte në Kosovë, aeroplani nga Zvicra bën ulje emergjente

0
Këtë të diel, një avion i cili ishte nisur nga Bazeli dhe që kishte destinacion Prishtinën, kishte bërë një ulje emergjente në shtetin helen. Aeroplani...
paralajmerohen-renie-e-temperaturave,-ihmk-ka-nje-thirrje-per-bujqit

Paralajmërohen rënie e temperaturave, IHMK ka një thirrje për bujqit

0
Instituti Hidrometorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në dy ditët e para të javës që po hyjmë do të kemi mot me...
nje-person-e-ben-gjumin-ne-rruge-ne-fushe-kosove

Një person e bën gjumin në rrugë në Fushë Kosovë

0
Një person është parë mëngjesin e sotëm teksa e bënte gjumin në ambient të hapur. Nuk dihet nëse ky person është i pastrehë. Rasti ka ndodhur...