Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 2, 2022

zbulohen-disa-detaje-tjera-te-kontrates-marramendese,-salah-mund-te-fitoje-shume-me-shume-se-sa-mendohej

Zbulohen disa detaje tjera të kontratës marramendëse, Salah mund të fitojë shumë më shumë...

0
Mohamed Salah mund të fitojë më shumë se 400 mijë funte apo 465 mijë euro në javë te Liverpooli nëse shpërblimet e lidhura me...
bie-niveli-i-ujit-ne-badovc

Bie niveli i ujit në Badovc

0
Temperaturat e larta kanë mbizotëruar në vendin tonë. Shenjat tregojnë se këtu ndalohet peshkimi dhe noti. Por pamjet nga liqeni i Badovcit, dëshmojnë të kundërtën....
kuti-per-2-korrikun:-32-vite-me-pare-triumfoi-legjitimiteti-popullor-mbi-legalitetin-shtypes-te-serbise

Kuti për 2 korrikun: 32 vite më parë triumfoi legjitimiteti popullor mbi legalitetin shtypës...

0
Sot është përkujtuar deklarata kushtetuese e 2 korrikut. Në 32 vjetorin e shpalljes së Deklaratës Kushtetuese, kryeministri Albin Kurti ka thënë se 32 vite më...
rama-per-ballkanin-e-hapur:-secili-do-te-marre-pjesen-e-vet-te-asaj-qe-i-takon

Rama për Ballkanin e Hapur: Secili do të marrë pjesën e vet të asaj...

0
Kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili po qëndron në Kosovë një ditë para mbledhjes së dy qeverive, veç premtimeve për heqjen e tarifave doganore,...
kurti:-familja-jashari-duhet-te-rrefehet-ashtu-sic-e-meriton,-me-dinjitet-e-krenari

Kurti: Familja Jashari duhet të rrëfehet ashtu siç e meriton, me dinjitet e krenari

0
Familja Jashari dha shumë në luftën e Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se familja Jashari duhet të rrëfehet ashtu siç e meriton,...
pacolli-njofton-se-po-hartojne-ligj-per-perdorimin-e-trotineteve-elektronike

Pacolli njofton se po hartojnë ligj për përdorimin e trotinetëve elektronikë

0
Deputetja e VV-së njofton se po hartojnë ligj për përdorimin e trotinetëve elektronikë. Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli, ka njoftuar se po hartohet një ligj...
glauk-konjufca-per-2-korrikun:-ky-hap-themeltar-ishte-i-nje-rendesie-historike

Glauk Konjufca për 2 Korrikun: Ky hap themeltar ishte i një rëndësie historike

0
Konjufca për 2 Korrikun: Ky hap themeltar ishte i një rëndësie historike. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka shkruar për 2 Korrikun, ditën...
apple-rikthen-emertimin-plus-per-iphone-14

Apple rikthen emërtimin plus për iPhone 14

0
Këtë vit do të jemi dëshmitar të madhësisë mesatare më të madhe që iPhone ka shpallur ndonjëherë, duke ju falënderuar asaj që njihet si...
nafta-me-lire-se-dje,-benzina-me-shtrenjte

Nafta me lirë se dje, benzina më shtrenjtë

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka caktuar çmimet për shitjen e derivateve, për 24 orët e ardhshme. Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i...
apel-urgjent-nga-ikshpk-ja-pas-rritjes-se-rasteve-me-covid-19

Apel urgjent nga IKSHPK-ja pas rritjes së rasteve me COVID-19

0
IKSHPK del me apel urgjent pas rritjes së rasteve me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel pas rritjes enorme të rasteve...