Tuesday, September 26, 2023

Arkivat Përditshëm July 1, 2022

erdogan-thote-se-eksportin-e-dritherave-ukrainase-mund-ta-mundesoje-turqia

Erdogan thotë se eksportin e drithërave ukrainase mund ta mundësojë Turqia

0
Ukraina është eksportuesja më e madhe e drithërave. Turqia mund të ndërmjetësojë për eksportimin e drithërave që vijnë nga Deti i Zi, në drejtim të...
reduktimi-i-gazit-rus,-gjermania-me-masa

Reduktimi i gazit rus, Gjermania me masa

0
Derisa Rusia e redukton furnizimin e saj me gaz natyror, ministri gjerman i Ekonomisë, Robert Habeck, ka thënë se Berlini duhet ta frenojë përdorimin...
moti-ne-muajin-korrik,-temperaturat-do-te-arrijne-deri-ne-35-grade-celsius

Moti në muajin korrik, temperaturat do të arrijnë deri në 35 gradë Celsius

0
Në vendin tonë po vazhdon të mbajë mot i ngrohtë. Vala e nxehtësisë që ka përfshi vendin ditëve të shkuara do të vijojë edhe përgjatë...
mbrojtja-e-nasim-haradinajt-njofton-per-ceshtjet-qe-do-te-ngreje-ne-konferencen-para-apelit

Mbrojtja e Nasim Haradinajt njofton për çështjet që do të ngrejë në konferencën para...

0
Mbrojtja e Nasim Haradinajt, përmes një parashtrese të datës 27 qershor, ka njoftuar panelin e Apelit për çështjet që do të ngrejë gjatë konferencës...
konstituohet-kryesia-e-re-e-aak-se

Konstituohet Kryesia e re e AAK-së

0
AAK-, ka mbajtur sot një mbledhje. Në mbledhjen konstituive të Kryesisë së AAK-së, mes tjerash u diskutua për situatën politike në vend, me theks të...
pas-ndihmes-milioneshe-te-shba-per-kosoven,-reagon-rizvanolli

Pas ndihmës milionëshe të SHBA për Kosovën, reagon Rizvanolli

0
Kosova do të ketë investime milionëshe në sektorin e energjisë. Ministrja e Ekonomisë, Artan Rizvanolli ka dhënë një lajm të mrekullueshëm nga Shtetet e Bashkuara...
nga-ky-muaj-shtesa-nga-shteti-edhe-per-femijet-8-vjecar

Nga ky muaj shtesa nga shteti edhe për fëmijët 8 vjeçar

0
Nga sot hapet aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit 2014 që të përfitojnë nga Shtesat për Fëmijë. Shtesat përfshijnë...
tahiri-i-pdk-se:-kurti-duhet-te-largoje-muratin-nga-pozita-e-ministrit-te-financave

Tahiri i PDK-së: Kurti duhet të largojë Muratin nga pozita e ministrit të Financave

0
Tahiri: Kurti duhet të largojë Muratin nga pozita e ministrit të Financave. Kuvendi i Kosovës do të mblidhet në seancë të re plenare të enjten...
edi-rama-nga-spanja:-argumentova-forte-dhe-sakte,-kosova-te-perfshihet-ne-kete-program-te-nato-s

Edi Rama nga Spanja: Argumentova fortë dhe saktë, Kosova të përfshihet në këtë program...

0
Rama: Argumentova fortë dhe saktë, Kosova të përfshihet në këtë program të NATO-s. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka mbajtur një konferencë për media pas...
kryesimin-e-be-se-e-merr-cekia,-e-ka-prioritet-edhe-liberalizimin-e-vizave-per-kosoven

Kryesimin e BE-së e merr Çekia, e ka prioritet edhe liberalizimin e vizave...

0
Çekia merr kryesimin e BE-së, e ka prioritet edhe liberalizimin e vizave për Kosovën. Çekia, nga 1 korriku, mori kryesimin e radhës të Këshillit të...