Saturday, September 30, 2023
Ballina 2022 July

Arkiva Mujore July 2022

osmani-gjate-kohes-sa-eshte-ne-takim-me-ambasadorin-hovinier-lajmerohet-ne-facebook:-vuciq-po-sherbehet-me-metodat-e-putinit

Osmani gjatë kohës sa është në takim me ambasadorin Hovinier lajmërohet në Facebook: Vuçiq...

0
Presidentja Vjosa Osmani, ndërsa është takin me ambasaorin amerikan Hovinier, është lajmëruar në Facebook ku është deklaruar për situatën e tensionuar në Veri të...
kurti-per-situaten-ne-veri:-oret-e-ditet-e-javet-ne-vijim-mund-te-jene-sfiduese

Kurti për situatën në veri: Orët e ditët e javët në vijim mund të...

0
Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas tensioneve në Veri të Mitrovicës ku ka bërë përgjegjës presidentin serb, Aleksandër Vuçiq dhe drejtuesin e të ashtuquajturës...
ndizet-sirena-e-alarmit-ne-mitrovice

Ndizet sirena e alarmit në Mitrovicë

0
Sirena të alarmit janë dëgjuar pasditen e sotme në veri të Mitrovicës. Kjo ka zgjatur për dhjetë minuta, nga ora 17:40, por që ky alarm...
vuciq-e-quan-kurtin-”zelensky-i-ri”

Vuçiq e quan Kurtin ”Zelensky i ri”

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka quajtur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ‘’Zelensky i ri’’, i cili sipas tij po e luan viktimën. Vuçiq...
publikohen-pamje-nga-dhermiu:-plazhi-teresisht-i-boshatisur-shkaku-i-cmimeve

Publikohen pamje nga Dhërmiu: Plazhi tërësisht i boshatisur shkaku i çmimeve

0
Publikohen pamje nga Dhërmiu. Ngritja e çmimeve në plazhet e Shqipërisë këtë vit ka qenë një ndër arsyet kryesore që ka nxitur reagimin e turistëve...
mesohen-cmimet-e-hyundai-ioniq-6

Mësohen çmimet e Hyundai Ioniq 6

0
Janë shpërfaqur çmimet e Hyundai Ioniq 6 për tregun korean, duke ofruar një qartësi të duhur mbi pozicionimin e saj në treg. Çmimet vijnë si...
protestuesit-bllokojne-rrugen-ku-vdiq-cifti-nga-malisheva

Protestuesit bllokojnë rrugën ku vdiq çifti nga Malisheva

0
Bllokohet rruga ku vdiq çifti nga Malisheva Grupi i Asamblistëve të Komunës së Podujevës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës me mbështetje edhe të...
vdes-i-riu-shqiptar-gjate-operacionit-anti-droge-ne-spanje,-7-te-arrestuar

Vdes i riu shqiptar gjatë operacionit anti-drogë në Spanjë, 7 të arrestuar

0
Vdes i riu shqiptar gjatë operacionit anti-drogë në Spanjë. Një 25-vjeçar shqiptar dhe shtatë të tjerë janë arrestuar nga policia e Spanjës, pas një operacioni...
ky-eshte-fiksimi-i-veres-se-elvana-gjates! 

Ky është fiksimi i verës së Elvana Gjatës! 

0
Mos u përpiqni ti tregoni të kundërtën, Elvana Gjata e ka treguar tashmë se cili është fiksimi i jetës së saj, janë këto çizme...
u-miratua-projektligji-per-hekurudhen-durres-prishtine

U miratua projektligji për hekurudhën Durrës-Prishtinë

0
Sot, në Kuvendin e Republikës së Kosovës u miratua Projektligji për Marrëveshjen e Bashkëfinancimit për Studimin e Fizibilitetit për linjën hekurudhore Durrës-Prishtinë. “Qëllimi i këtij...