Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 24, 2022

ukraines-do-t’i-duhen-te-pakten-10-vite-per-te-pastruar-token-e-ujin-nga-minat

Ukrainës do t’i duhen të paktën 10 vite për të pastruar tokën e ujin...

0
Ukraina vazhdon të jetë në luftë me Rusinë. “Ukrainës do t’i duhet të paktën një dekadë për të pastruar të gjitha minat dhe eksplozivët nga...
protesta-ne-veri-kunder-marreveshjes-se-energjise

Protesta në veri kundër marrëveshjes së energjisë

0
Në veri të vendit ka pasur protesta. Qytetarë serb në veri të Mitrovicës dolën në protestë pasditen e kësaj të premte për ta kundërshtuar udhërrëfyesin...
mundesia-qe-kosovareve-t’u-jepet-pasaporta-e-shqiperise,-ja-cfare-thote-ambasadori-shqiptar

Mundësia që kosovarëve t’u jepet pasaporta e Shqipërisë, ja çfarë thotë ambasadori shqiptar

0
Kosova vazhdon të jetë në kërkim të vizave. Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë se e sheh të pamundur që shqiptarëve të...
ja-kur-do-te-zbulohet-se-kush-do-te-prezantoje-“big-brother-vip”

Ja kur do të zbulohet se kush do të prezantojë “Big Brother VIP”

0
Ditë më parë u bë i ditur lajmi se “Big Brother VIP” Kosova do të startojë edicionin e tij të parë këtë vjeshtë. Ndërsa ditën...
lajm-i-mire-nga-ministria-e-financave-per-studentet

Lajm i mirë nga Ministria e Financave për studentët

0
Dalin 100 eurot për 46 mijë studentë. Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se janë ekzekutuar pagesat e shtesës prej 100 euro për studentët. Grupi...
qytetaret-e-mirepresin-udhezimin-per-rregullimin-e-cmimit-te-karburanteve

Qytetarët e mirëpresin udhëzimin për rregullimin e çmimit të karburanteve

0
Njohës të ekonomisë vlerësojnë se ky udhëzim do të ketë efekt në treg Pas miratimit të udhëzimit administrativ nga Qeveria e Kosovës, cili ...
​gjermani:-pensionet-rriten-nga-korriku

​Gjermani: Pensionet rriten nga korriku

0
Rreth 21 milionë pensionistë në Gjermani mund të presin me padurim një rritje të madhe më 1 korrik. Në perëndim plusi është 5.35 për qind,...
pas-vizave,-lajm-i-keq-per-kosoven-edhe-per-punen-e-nato-s

Pas vizave, lajm i keq për Kosovën edhe për punën e NATO-s

0
Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Mircea Geoana, ka thënë se aktualisht s’ka konsensus brenda Aleancës Veri Atlantike për aspiratën e Republikës së Kosovës...
arrestohet-cifti-kosovar-ne-itali,-dyshohet-se-po-planifikonin-sulm-terrorist

Arrestohet çifti kosovar në Itali, dyshohet se po planifikonin sulm terrorist

0
Dy të rinj me origjinë nga Kosova, një burrë dhe një grua, janë arrestuar për planifikim sulmi terrorist në Itali, me mjete shpërthyese në...
dyshohet-se-vodhen-rreth-200-litra-nafte,-arrestohen-dy-burra-ne-obiliq

Dyshohet se vodhën rreth 200 litra naftë, arrestohen dy burra në Obiliq

0
Policia e Kosovës ka arrestuar dy burra në Obliq, meqenëse të njëjtit dyshohen se kanë vjedhur rreth 200 litra naftë nga rezervarët e një...