Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 23, 2022

ukraina-merr-statusin-e-kandidatit-per-anetaresim-ne-be,-reagon-zelensky

Ukraina merr statusin e kandidatit për anëtarësim në BE, reagon Zelensky

0
Ukraina në mes të luftës ka marrë një lajm të madh. Ukrainës dhe Moldavisë u është pranuar statusi i kandidatit për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Lidhur...
blero-ne-kengen-e-re-po-flet-per-ndarjen?

Blero në këngën e re po flet për ndarjen?

0
Blero edhe një herë është bërë personazhi kryesor dhe më i përfolur në median rozë, kjo për shkak të zhvillimeve në jetën e tij...
aplikimi-per-vize,-makth-i-vertete-per-kosovaret

Aplikimi për vizë, makth i vërtetë për kosovarët

0
Kosova vazhdon të jetë ende të jetë e izoluar në Evropë. Marrja e një vize është kthyer në makth për kosovarët. Përveç pritjeve para ambasadave...
osmani-takohet-me-kryeministrin-e-irlandes:-kerkon-mbeshtetjeje-per-anetaresimi-ne-kie

Osmani takohet me Kryeministrin e Irlandës: Kërkon mbështetjeje për anëtarësimi në KiE

0
Vjosa Osmani sot ka pasur një takim të rëndësishëm me kryeministrin e Irlandës. Sot në Bruksel, Presidentja Osmani është takuar edhe me Kryeministrin e Irlandës...
naser-pajazitaj-shpallet-serish-fajtor,-denohet-me-burgim-te-perjetshem-per-vrasjen-e-donjeta-pajazitajt

Naser Pajazitaj shpallet sërish fajtor, dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen e Donjeta...

0
Gjykata Themelore në Ferizaj, në rigjykim e ka dënuar me dënim të përjetshëm Naser Pajazitajn, i akuzuar për vrasjen e Donjeta Pajazitajt në nëntor...
nuk-kalon-projektligji-per-terheqjen-e-trustit

Nuk kalon projektligji për tërheqjen e Trustit

0
Nuk është miratuar projektligji për tërheqjen e mjeteve nga Trusti. Me 57 vota kundër, 44 për dhe një abstenim, Projektligji nuk ka kaluar. 102 deputetë...
bekim-haxhiu-mesazh-vv-se-pas-deshtimit-te-ligjit-per-trustin:-populli-nuk-harron

Bekim Haxhiu mesazh VV-së pas dështimit të ligjit për Trustin: Populli nuk harron

0
Haxhiu mesazh VV-së pas dështimit të ligjit për Trustin: Populli nuk harron, qytetarët e panë dyfytyrësinë e qeverisë Kurti. Bekim Haxhiu, deputet i Partisë Demokratike...
koloneli-qe-barte-canten-e-putinit-me-kodet-e-armeve-berthamore,-qellohet-me-arme-ne-shtepine-e-tij

Koloneli që bartë çantën e Putinit me kodet e armëve bërthamore, qëllohet me armë...

0
Koloneli misterioz që tërë kohën barte çantën e presidentit rus Vladimir Putin brenda të cilët gjenden kodet e armëve bërthamore, është qëlluar me armë...
presidentja-osmani-flet-pas-samitit:-morem-deklarata-mbeshtetese-per-vizat,-por-duhen-hapa-konkrete

Presidentja Osmani flet pas samitit: Morëm deklarata mbështetëse për vizat, por duhen hapa konkretë

0
Osmani pas samitit: Morëm deklarata mbështetëse për vizat, por duhen hapa konkretë. Presidentja Vjosa Osmani pas takimit BE-Ballkani Perëndimor ka thënë se ka pasë deklarata...
vjosa-osmani-u-drejtohet-shefave-te-be-se-:-une-jam-e-vetmja-ne-tryeze-qe-duhet-te-marr-vize,-hiqni-ato

Vjosa Osmani u drejtohet shefave të BE-së : Unë jam e vetmja në tryezë...

0
Osmani shefave të BE’së : Unë jam e vetmja në tryezë që duhet të marr vizë, hiqni ato. Presidentja Vjosa Osmani, ka bërë publik fjalimin...