Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm June 22, 2022

burri-qe-u-ther-sonte-me-thike-ne-prizren-ne-gjendje-te-rende,-policia-jep-detaje

Burri që u ther sonte me thikë në Prizren në gjendje të rëndë, Policia...

0
Një person është therur me thikë sot pasdite rreth orës 19:30, ne rrugën “Muharrem Hoxhaj”, në Prizren. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së...
shitjet-e-volkswagen-rane-me-pothuajse-nje-te-katerten-per-shkak-te-mungeses-se-cipave

Shitjet e Volkswagen ranë me pothuajse një të katërtën për shkak të mungesës së...

0
Gjigandi gjerman i makinave Volkswagen ka njoftuar se ka shitur një çerek më pak automjete në pesë muajt e parë të këtij viti për...
shprese-per-vizat,-deputetja-holandeze-jep-lajmin:-ne-holande-po-ndryshon-disponimi

Shpresë për vizat, deputetja holandeze jep lajmin: Në Holandë po ndryshon disponimi

0
Deputetja holandeze dhe njërit anëtarja e Këshillit Europian për Marrëdhënie të Jashtme, Kati Piri, ka thënë se disponimi i Holandës rreth integrimit europian të...
kuvendi-s’ka-kuorum-per-te-votuar-terheqjen-e-parave-nga-trusti

Kuvendi s’ka kuorum për të votuar tërheqjen e parave nga Trusti

0
Kuvendi i Kosovës ka dështuar sërish të hedh në votim shqyrtimin e parë të projektligjit përmes të cilit synohet të lejohet tërheqja e 30...
edhe-sa-shkalle-deri-te-liberalizimi-i-vizave?

Edhe sa shkallë deri të liberalizimi i vizave?

0
Kosovarët janë të vetmit në Ballkan që u duhet viza për të udhëtuar në vendet e Bashkimit Evropian. Një rrugë e filluar qe 12...
biden:-me-zelenskyn-flas-3-deri-ne-4-here-ne-jave

Biden: Me Zelenskyn flas 3 deri në 4 herë në javë

0
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka treguar të hënën se flet me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky tre deri në katër herë në...
seanca-e-pare-e-apelit-te-speciales-ndaj-gucatit-e-haradinajt

Seanca e parë e Apelit të Speciales ndaj Gucatit e Haradinajt

0
Caktohet seanca e parë e Apelit të Speciales ndaj Gucatit e Haradinajt. Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati, dy krerët e Organizatës së Veteranëve të Luftës...
policia-jep-detaje-per-shperthimin-e-granates-ne-prishtine

Policia jep detaje për shpërthimin e granatës në Prishtinë

0
Shpërthimi i granatës në Prishtinë, policia jep detaje. Në lagjen “Dardania” në Prishtinë ka shpërthyer një granatë dore. Nga Policia e Kosovës kanë konfirmuar për...
policia-jep-detaje-per-24-vjecarin-qe-u-gjend-i-vdekur-ne-banesen-e-tij-ne-peje

Policia jep detaje për 24 vjeçarin që u gjend i vdekur në banesën e...

0
24-vjeçari gjendet i vdekur në banesën e tij në Pejë, Policia jep detaje. Një 24-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij në Pejë,...
thirrja-e-ikshp-se-per-bartje-maskash:-kemi-rritje-te-rasteve,-pandemia-s’ka-mbaruar

Thirrja e IKSHP-së për bartje maskash: Kemi rritje të rasteve, pandemia s’ka mbaruar

0
IKSHP thirrje për bartje maskash: Kemi rritje të rasteve, pandemia s’ka mbaruar. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u ka bërë thjirrje qytetarëve që të bartin...