Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm June 21, 2022

komisioni-parlamentar-miratoi-rishikimin-e-buxhetit-per-sivjet

Komisioni parlamentar miratoi rishikimin e buxhetit për sivjet

0
Kuvendi pasnesër pritet të shqyrtojë Projektligjin për buxhetin Komisioni parlamentar i Buxhetit miratoi rishikimin e buxhetit për sivjet.Me këtë rishikim, buxhetit i shtohen edhe...
kurti-u-drejtohet-serbeve-ne-serbisht,-kerkon-propozimet-dhe-sugjerimet-e-tyre

Kurti u drejtohet serbëve në serbisht, kërkon propozimet dhe sugjerimet e tyre

0
Kryeministri i Kosovës u është drejtuar qytetarëve të komunitetit serb në Kosovë në gjuhën e tyre, ku flet për rezultatet në përmbylljen e tremujorit...
gjermania-e-do-liberalizimin-per-kosoven,-franca-hesht

Gjermania e do liberalizimin për Kosovën, Franca hesht

0
Të hënën ishin shefat e shefet e diplomacisë, kurse të martën, në Luksemburg, u takuan ata të punëve evropiane. Përfaqësuesit e 27 vendeve anëtare të...
macron-nen-presion,-takon-rivalet-partiake-pas-humbjes-se-shumices

Macron nën presion, takon rivalët partiakë pas humbjes së shumicës

0
Presidenti francez Emmanuel Macron, do të takohet me kundërshtarët politikë të martën, pasi koalicioni i tij nuk ka arritur të fitojë shumicën në zgjedhjet...
osmani-i-gezohet-marreveshjes-me-serbine:-ka-rendesi-vendimtare,-tani-zbatimi-eshte-hapi-kyc

Osmani i gëzohet marrëveshjes me Serbinë: Ka rëndësi vendimtare, tani zbatimi është hapi kyç

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e nënshkruar për rrymën me Serbinë sot në Bruksel. Me anë të një postimi...
prokuroria-kerkon-denim-maksimal-per-naser-pajazitajn,-i-akuzuar-per-vrasjen-e-kusherires-donjeta-pajazitajt

Prokuroria kërkon dënim maksimal për Naser Pajazitajn, i akuzuar për vrasjen e kushërirës Donjeta...

0
Me fjalën përfundimtare të palëve, ku prokurorja Valbona Disha-Haxhosaj kërkoi dënimin maksimal ndaj Naser Pajazitajt, i cili akuzohet për vrasjen e Donjeta Pajazitajt, kurse...
memli-krasniqi-per-marreveshjen-e-energjise-me-serbine:-vetevendosje-kur-ishte-ne-opozite-e-kundershtonte

Memli Krasniqi për marrëveshjen e Energjisë me Serbinë: Vetëvendosje kur ishte në opozitë e...

0
Krasniqi për marrëveshjen e Energjisë me Serbinë: LVV kur ishte në opozitë e kundërshtonte. Kryetari i PDK-së, ka komentuar marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës dhe...
perditesimet-e-windows-server-ne-qershor-mund-te-shkaktojne-probleme

Përditësimet e Windows Server në qershor mund të shkaktojnë probleme

0
Microsoft thotë se disa aplikacione mund të dështojnë të bëjnë kopje rezervë të të dhënave duke përdorur Shërbimin e Kopjimit të Vëllimit (VSS) pas...
lista-serbe-i-gezohet-marreveshjes:-s’do-te-paguajme-retroaktivisht-per-rrymen-e-shpenzuar

Lista Serbe i gëzohet marrëveshjes: S’do të paguajmë retroaktivisht për rrymën e shpenzuar

0
Lista Serbe ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për faturimin e energjisë elektrike në veri të vendit. Lista Serbe e ka mirëpritur këtë marrëveshje duke...
deputetja-e-pdk-se:-per-vite-me-radhe-vv-terrorizoi-institucionet-per-marreveshje-qe-sot-po-i-quan-te-arritura

Deputetja e PDK-së: Për vite me radhë VV terrorizoi institucionet për marrëveshje që sot...

0
Deliu: Për vite me radhë VV terrorizoi institucionet për marrëveshje që sot po i quan të arritura. Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu...