Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 20, 2022

edi-rama-permendi-qenin,-ironizon-mushkolaj

Edi Rama përmendi qenin, ironizon Mushkolaj

0
Analisti Imer Mushkolaj ka ironizuar me kryeministrin Edi Rama. Kjo pasi Rama në mbledhjen e dy qeverive përmendi një qen që lehu. Mushkolaj me ironi ka...
cka-u-tha-e-u-nenshkrua-ne-mbledhjen-e-perbashket-te-qeverive-te-kosoves-e-shqiperise

Çka u tha e u nënshkrua në mbledhjen e përbashkët të qeverive të Kosovës...

0
Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë arritur pajtueshmëri për 19 pika në sektorë të ndryshëm, në kuadër të mbledhjeve të përbashkëta tradicionale...
kurti-reagon-pas-mbledhjes-se-qeverive-:-na-duhet-me-shume-unitet-dhe-me-shume-bashkerendim-ne-politiken-rajonale

Kurti reagon pas mbledhjes së Qeverive : Na duhet më shumë unitet dhe...

0
Sot dy qeveritë shqiptare kanë pasur një mbledhje. Kryeministri Albin Kurti pas një dite që kaloi me Edi Ramën dhe kabinetin e tij qeveritar,...
rama-ne-prani-te-kurtit-permend-hashim-thacin:-me-ka-marre-malli

Rama në prani të Kurtit përmend Hashim Thaçin: Më ka marrë malli

0
Edi Rama ka folur edhe për vizitën e tij në Hagë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në përgjigjet ndaj gazetarëve, foli për vizitën e tij...
re-e-vjeherr,-xheri-dhe-sara-e-kallin-ndejen-–-vallezim-i-nxehte

Re e vjehërr, Xheri dhe Sara e kallin ndejën – Vallëzim i nxehtë

0
Festa e ditëlindjes së 30-të të gruas së Ledri Vules, ka mbledhur në një vend shumë njerëz. Sara ka festuar ditëlindjen e 30-të me njerëzit...
hoxhaj-promovon-librin-“perplasje-e-madhe,-merr-pjese-edhe-edi-rama

Hoxhaj promovon librin “Përplasje e madhe, merr pjesë edhe Edi Rama

0
Enver Hoxhaj, ka promovuar sot librin e ri të tij. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sot po qëndron në Kosovë dhe do të marrë pjesë...
bitcoini-shenon-rritje

Bitcoini shënon rritje

0
Bitcoini shënoi rritej rreth 7.6 për qind të dielën, duke kapur vlerën e 20.404 dollarëve, qëkur shënoi një rënie të shtunën, njofton Reuters të...
nis-mbledhja-e-8-te-e-qeverise-se-kosoves-dhe-te-shqiperise

Nis mbledhja e 8-të e Qeverisë së Kosovës dhe të Shqipërisë

0
Ka nisur mbledhja e tetë e dy qeverive, të Kosovës dhe Shqipërisë. Kryeministri Albin Kurti është i pari që ka folur ku ka thënë se...
vetaksident-me-kamion,-vdes-45-vjecari-ne-rrugen-gjilan-–-prishtine

Vetaksident me kamion, vdes 45-vjeçari në rrugën Gjilan – Prishtinë

0
Një 45-vjeçar ka humbur jetën pasditen e sotme në një aksident në rrugën Gjilan – Prishtinë. Policia njofton se në fshatin Parallovë të Novobërdës një...
keto-jane-13-marreveshjet-qe-u-nenshkruan-nga-dy-qeverite-ne-mbledhjen-e-kaluar

Këto janë 13 marrëveshjet që u nënshkruan nga dy qeveritë në mbledhjen e kaluar

0
Më 26 nëntor në Elbasan, u mbajt mbledhja e shtatë e përbashkët mes qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë. Në këtë mbledhje u nënshkruan 13 marrëveshje,...