Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 19, 2022

zelensky-i-adresohet-popullit-ukrainas:-neser-nis-nje-jave-historike

Zelensky i adresohet popullit ukrainas: Nesër nis një javë historike

0
Presidenti i Ukrainës Volodomyr Zelensky përmes një video-mesazhi i është drejtuar sot pasdite popullit të vendit të tij. Ai javën e ardhshme e ka quajtur...
sali-berisha-thote-se-rama-ka-marre-udhezime-nga-serbia-qe-te-rrezoje-kurtin

Sali Berisha thotë se Rama ka marrë udhëzime nga Serbia që të rrëzojë Kurtin

0
Ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, ka komentuar vizitën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Kosovë. Berisha në një status të gjatë në Facebook ka...
semuret-pasagjeri-qe-po-vinte-per-ne-kosove,-aeroplani-nga-zvicra-ben-ulje-emergjente

Sëmurët pasagjeri që po vinte për në Kosovë, aeroplani nga Zvicra bën ulje emergjente

0
Sot një aeroplan i “Enter Air” bëri ulje emergjente menjëherë pas ngritjes. Aeroplani duhej të kishte zbritur në Kosovë, por u kthye menjëherë në...
shefi-i-nato-s-thote-se-askush-nuk-e-di-se-sa-mund-te-zgjase-lufta-ne-ukraine

Shefi i NATO-s thotë se askush nuk e di se sa mund të zgjasë...

0
Pas rreth katër javë luftimesh në Ukrainë, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s ka paralajmëruar se lufta në Ukrainë mund të vazhdojë me vite. Zoti Stoltenberg...
ky-eshte-urimi-‘interesant’-i-dj-dagz-per-pm

Ky është urimi ‘interesant’ i Dj Dagz për Pm

0
Ditën e sotme Dj i famshëm kosovar, Pajtim Krasniqi I njohur si Dj PM feston ditëlindjen. E në këtë datë mori urime të shumta nga...
mbledhja-e-dy-qeverive,-policia-njofton-per-mbylljen-e-disa-segmenteve-rrugore-sot-dhe-neser

Mbledhja e dy qeverive, Policia njofton për mbylljen e disa segmenteve rrugore sot dhe...

0
Nesër në Prishtinë do të mbahet mbledhja e dy qeverive Kosovë – Shqipëri. Gjatë kohës së zhvillimit të kësaj mbledhje, Policia e Kosovës do...
qeveria-tregon-permes-nje-video-per-viziten-e-kryediplomatin-turk

Qeveria tregon përmes një video për vizitën e kryediplomatin turk

0
Ministri turk, po qëndron për vizitë në Kosovë. Qeveria e Kosovës ka njoftuar për takimin e kryeministrit Albin Kurti me ministrin e Jashtëm turk, Mevlut...
neser-mban-konference-per-media-organizata-e-veteraneve-te-luftes

Nesër mban konferencë për media Organizata e Veteranëve të Luftës

0
Një konferencë nesër do të mbahet. Nesër nga ora 10:00, Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, do të mbajë konferencë për media. Konferenca do të...
mbledhja-e-qeverive-shqiptare,-policia-njofton-per-bllokim-te-rrugeve-sot-dhe-neser

Mbledhja e qeverive shqiptare, Policia njofton për bllokim të rrugëve sot dhe nesër

0
Nesër Qeveria e Kosovës dhe Shqipërisë do të takohen. Të hënën mbahet mbledhja e radhës mes qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë. Policia e Kosovës ka...
grabitet-nje-market-ne-prishtine

Grabitet një market në Prishtinë

0
Mbrëmë rreth orës 22:33, një market në Prishtinë është grabitur. Rastin në polici e ka njoftuar viktima, punëtore në market, e cila ka deklaruar se...