Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 18, 2022

nje-person-gjendet-pa-shenja-jete-afer-xhamise-ne-vermice

Një person gjendet pa shenja jete afër xhamisë në Vërmicë

0
Në Vërmicë është gjetur një person pa shenja jete. Një person është gjetur i pajetë këtë të shtunë në Vërmicë të Prizrenit. Viktima që është gjetur...
miss-universe-kosova-qenka-aq-tradicionale,-shfaqet-me-plis

Miss Universe Kosova qenka aq tradicionale, shfaqet me plis

0
“Miss Universe Kosova 2022”, Roksana Ibrahimi ditë më parë e ka rrëmbyer kurorën dhe mban këtë titulll të së bukurës. E bukura e vitit, ka...
kryediplomati-i-be-se-paralajmeron-se-bota-rrezikohet-nga-uria-per-fajin-e-rusise

Kryediplomati i BE-së paralajmëron se bota rrezikohet nga uria për fajin e Rusisë

0
Lufta në Ukrainë ka sjellë shumë telashe në botë. Bota rrezikon të hyjë në krizë urie dhe shkaktare është Rusia. Akuza erdhi nga shefi i...
monumentet-shqiptare-ne-veri-te-kosoves-zevendesohen-me-ato-serbo-ruse

Monumentet shqiptare në veri të Kosovës zëvendësohen me ato serbo-ruse

0
Veriu i Kosovës tashmë ka marrë pamje tjetër. Monumente të rëndësishme që identifikojnë shqiptarët në veri të qytetit të Mitrovicës, më pothuajse nuk ekzistojnë. Serbët...
ehat-miftaraj:-komisioni-i-venecias-ka-konstatuar-se-propozimi-i-qeverise-per-byrone-ka-te-meta-te-medha

Ehat Miftaraj: Komisioni i Venecias ka konstatuar se propozimi i qeverisë për Byronë ka...

0
Miftaraj: Komisioni i Venecias ka konstatuar se propozimi i qeverisë për Byronë ka të meta të mëdha. Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj thotë se sipas...
kurti-per-liberalizimin-e-vizave:-s’mund-te-jape-date,-s’varet-nga-ne

Kurti për liberalizimin e vizave: S’mund të japë datë, s’varet nga ne

0
Kurti: S’mund të japë datë për vizat, s’varet nga ne. Kryeministri Albin Kurti ka folur para gazetarëve për 23 qershorin, datë kur Këshilli i BE-së...
mosefikasiteti-i-kuvendit,-mazhoranca-premton-dinamike-te-re

Mosefikasiteti i Kuvendit, mazhoranca premton dinamikë të re

0
Kuvendi kritikohet për mosefikasitet, mazhoranca premton dinamikë të re. Mungesa e kuorumit në Kuvend është rikthyer sërish në problematikë. Dështimi i miratimit të projektligjeve dhe...
zrre:-cmimet-e-reja-garantojne-qendrueshmeri-dhe-siguri-ne-sistemin-energjetik

ZRRE: Çmimet e reja garantojnë qëndrueshmëri dhe siguri në sistemin energjetik

0
Zyra e Rregullatorit për Energji, njofton Gjykata e Apelit ka vendosur se vendimi i Bordit të saj i marrë me 8 shkurt 2022, mbetet...
kryeparlamentari-konjufca-sot-takon-ish-kreret-e-uck-se-ne-hage

Kryeparlamentari Konjufca sot takon ish-krerët e UÇK-së në Hagë

0
Konjufca sot takon ish-krerët e UÇK-së në Hagë. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dje ka udhëtuar për në Hagë për t’i takuar ish-krerët...
rrahje-brutale-mes-nxenesve-ne-gjilan,-njeri-behet-per-spital

Rrahje brutale mes nxënësve në Gjilan, njëri bëhet për spital

0
Një rrahje brutale mes disa të personave ka ndodhur sot afër shkollave të mesme në Gjilan. Nga kjo rrahje ka mbetur i lënduar një person...