Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 17, 2022

dalim-pamjet,-keshtu-do-te-duket-xhamia-qendrore-ne-prishtine

Dalim pamjet, kështu do të duket Xhamia Qendrore në Prishtinë

0
Në Ulpianë do të ndërtohet Xhamia Qendrore. Zvarritja 10-vjeçare për Xhaminë Qendrore në Prishtinë mori fund javën e kaluar. Komuna e Prishtinës që drejtohet nga...
termet-ne-shqiperi

Tërmet në Shqipëri

0
Tërmeti sërish ka goditur Shqipërinë. Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Shqipëri, ku epiqendra ishte mes Tiranës dhe Kavajës. Pasditën e sotme, është regjistruar një tërmet, me...
presidentja-takohet-me-ministrin-polak,-kerkon-mbeshtetje-per-anetaresimin-e-kosoves-ne-ke

Presidentja takohet me ministrin polak, kërkon mbështetje për anëtarësimin e Kosovës në KE

0
Kosova po synon të jetë pjesë e Këshillit të Evropës. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me ministrin e Jashtëm të Polonisë, Zbigniew Rau. Përmes...
arrest-shtepiak-ndaj-te-akuzuares-se-mori-mbi-61-mije-euro-nga-29-persona-per-rregullimin-e-vizave

Arrest shtëpiak ndaj të akuzuarës se mori mbi 61 mijë euro nga 29 persona...

0
Gjykata Themelore në Mitrovicë të akuzuarës për mashtrim me viza, Valbonë Peci, ia ka zëvendësuar masën e paraburgimit me masën e arrestit shtëpiak. E akuzuara...
gabriel-escobar-per-‘ballkanin-e-hapur’:-mbeshtesim-nismat-per-integrime

Gabriel Escobar për ‘Ballkanin e Hapur’: Mbështesim nismat për integrime

0
Escobar për ‘Ballkanin e Hapur’: Mbështesim nismat për integrime. Në kuadër të Forumit të Prespës që po mbahet në Maqedoninë e Veriut, sot po diskutohet...
punetoret-e-twitter-ne-ankth-nga-paralamerimi-i-musk

Punëtorët e Twitter në ankth nga paralamërimi i Musk

0
Multimiliarderi Elon Musk në një takim me punonjësit e Twitter ka lënë të kuptohet për shkurtime të mundshme të vendeve të punës nëse oferta...
kryeministria-tregon-cfare-u-tha-kurti-veteraneve

Kryeministria tregon çfarë u tha Kurti veteranëve

0
Takimi pa marrëveshje, Kryeministria tregon çfarë u tha Kurti veteranëve. Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në kryeministri përfaqësuesit e organizatave...
rritje-e-lehte-e-rasteve-me-koronavirus-gjate-24-oreve-te-fundit

Rritje e lehtë e rasteve me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

0
Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar 25 rate positive me koronavirus, nga 200 testime sa janë kryer. Kjo, i bie që ka një rritje...
raporti-i-policise-per-arrestimin-e-dardan-molliqajt-dhe-aktivisteve-te-psd’se,-thuhet-se-u-lenduan-tre-police

Raporti i Policisë për arrestimin e Dardan Molliqajt dhe aktivistëve të PSD’së, thuhet se...

0
Policia me raport për arrestimin e Dardan Molliqajt dhe aktivistëve të PSD’së, thotë se u lënduan tre police. Policia e Kosovës ka dhënë detaje për...
zelensky:-ukraina-ka-nevoje-per-arme-me-te-fuqishme

Zelensky: Ukraina ka nevojë për armë më të fuqishme

0
Ukraina po vazhdon të jetë në luftë me Rusinë. Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha këtë të enjte se pushtimi i Rusisë ka një qëllim...