Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 15, 2022

protesta-e-paralajmeruar-e-veteraneve,-shihen-autoblinda-neper-rruget-e-prishtines

Protesta e paralajmëruar e veteranëve, shihen autoblinda nëpër rrugët e Prishtinës

0
Pas njoftimit që ka lëshuar Policia e Kosovës lidhur me mbarëvajtjen e protestës së nesërme të paralajmëruar nga OVL e UÇK-së, autoblinda të Policisë...
the-new-york-times:-vuciqi-si-putini-–-te-dy-po-luajne-me-‘narrativen-e-viktimes’

The New York Times: Vuçiqi si Putini – të dy po luajnë me ‘narrativën...

0
Vitin e fundit, në Bosnjë dhe Hercegovinë nuk kanë të ndalur trazirat politike, grindjet dhe akuzat. Udhëheqësi serb i Bosnjës, Milorad Dodik, ka provokuar një...
​qeveria-tregon-kur-do-te-dalin-100-eurot-per-studentet

​Qeveria tregon kur do të dalin 100 eurot për studentët

0
68mijë studentë kanë aplikuar deri më tani për t’u bërë pjesë e pakos mbështetëse ku Qeveria e Kosovës kishte bërë të ditur se do...
denohen-me-30-vite-burgim-dhe-450-mije-euro-gjobe-pese-te-akuzuarit-per-mashtrimin-e-176-bleresve-te-banesave

Dënohen me 30 vite burgim dhe 450 mijë euro gjobë pesë të akuzuarit për...

0
Gjykata Themelore në Pejë i ka shpallur fajtorë pesë të akuzuarit për mashtrimin e 176 blerësve të banesave, Estrida Bunjakun, Burim Vokrrin, Vigan Bunjakun,...
kurti-takohet-me-michel,-shpreson-ne-perkrahjen-e-tij-per-vizat

Kurti takohet me Michel, shpreson në përkrahjen e tij për vizat

0
Takimi me Michel, Kurti shpreson në përkrahjen e tij për vizat. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka pritur në takim presidentin e Këshillit të BE-së,...
gjykata-merr-vendim-per-babain-qe-dyshohet-se-vrau-djalin-ne-podujeve

Gjykata merr vendim për babain që dyshohet se vrau djalin në Podujevë

0
Një muaj paraburgim i është caktuar N.S., nga Podujeva i cili dyshohet se privoi nga jeta djalin e tij E.S. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...
edhe-“beerfest-kosova”-anulohet,-shkak-lokacioni

Edhe “Beerfest Kosova” anulohet, shkak lokacioni

0
Anulohet edhe “Beerfest Kosova”, shkak lokacioni. Organizatorët e festivalit “Beerfest Kosova” kanë njoftuar se është anuluar festivali që ishte paraparë të mbahet më 24 deri...
renie-drastike-e-cmimit-te-kriptovalutave,-disa-platforma-bllokojne-terheqjen-e-parave

Rënie drastike e çmimit të kriptovalutave, disa platforma bllokojnë tërheqjen e parave

0
Bitcoin dhe kriptovalutat e tjera kanë pësuar një rënie drastike të çmimit në ditët e fundit. Kriptomonedha më e madhe, Bitcoin, u shit të...
kaq-joshese-dhe-mahnitese-shfaqet-aktorja-e-re,-teuta-krasniqi-nga-pushimet

Kaq joshëse dhe mahnitëse shfaqet aktorja e re, Teuta Krasniqi nga pushimet

0
Aktorja Teuta Krasniqi si një prej aktoreve më të pëlqyera ndër vite të serialit të popullarizuar “Çka ka shpija”, njihet edhe për bukurinë e...
ky-eshte-rezultati-i-mostres-se-pacientit-te-dyshuar-per-line-e-majmunit

Ky është rezultati i mostrës së pacientit të dyshuar për Linë e Majmunit

0
Del rezultati i mostrës së pacientit të dyshuar për Linë e Majmunit. Ministria e Shëndetësisë dhe IKSHPK kanë njoftuar se mostra e pacientit kosovar të...