Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 13, 2022

mediumi-gjerman-analizon-udhetimin-e-kancelarit-scholz-ne-kosove-dhe-shtetet-e-tjera-te-ballkanit

Mediumi gjerman analizon udhëtimin e Kancelarit Scholz në Kosovë dhe shtetet e tjera të...

0
Ditë më parë kancelari gjerman, Olaf Scholz ka vizituar Ballkanin Perëndimor. Shtypi gjerman i ka kushtuar vëmendje të gjerë vizitës së kancelarit Olaf Scholz në...
arbnora-ademaj-merr-pjese-ne-miss-universe-2022,-i-la-nen-hije-te-gjitha

Arbnora Ademaj merr pjesë në Miss Universe 2022, i la nën hije të gjitha

0
Kur flitet për bukuri padyshim që mendja të shkon te ish-Miss Kosova, Arbnora Ademaj. Së fundi ajo mori pjesë në Miss Universe 2022, e që...
afer-marreveshjes-per-rrymen,-reagon-tahiri

Afër marrëveshjes për rrymën, reagon Tahiri

0
Sot është komentuar se Kosova është afër marrëveshje me Serbinë mbi energjinë. Ish-kryenegociatorja në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, ka thënë për Gazetën Express se Qeverisë...
bislimi:-jemi-afer-marreveshjes-per-energji-elektike

Bislimi: Jemi afër marrëveshjes për energji elektike

0
Kosova dhe Serbia janë afër arritjes së një marrëveshje. Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka njoftuar se janë shumë afër marrëveshjes për energji elektrike në veri të...
keto-jane-datat-kur-kosova-do-te-rikthehet-prape-ne-fushen-e-blerte

Këto janë datat kur Kosova do të rikthehet prapë në fushën e blertë

0
Kombëtarja e Kosovës e pati një orar të ngjeshur në muajin qershor duke i zhvilluar katër ndeshje të Ligës së Kombeve vetëm në pjesën...
punetori-i-ekuipazhit-te-aeroplanit-lendohet-ne-aeroportin-e-prishtines

Punëtori i ekuipazhit të aeroplanit lëndohet në Aeroportin e Prishtinës

0
Policia njofton se viktima mashkull, shtetas i huaj, pjesëtar i ekuipazhit të aeroplanit është lënduar gjatë vendosjes së shkallëve të zbritjes në aeroplan. Viktima është...
christopher-hill:-serbia-te-mendoje-nese-“pozicioni-neutral”-eshte-i-qendrueshem.

Christopher Hill: Serbia të mendojë nëse “pozicioni neutral” është i qëndrueshëm.

0
Hill: Serbia të mendojë nëse “pozicioni neutral” është i qëndrueshëm. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hill, më 13 qershor, deklaroi...
keshtu-mund-ta-ule-cmimin-e-naftes-qeveria,-sipas-analizes-se-avdullah-hotit

Kështu mund ta ulë çmimin e naftës Qeveria, sipas analizës së Avdullah Hotit

0
Si mund ta ulë çmimin e naftës Qeveria, sipas analizës së Avdullah Hotit. Ish-kryeministrit Avdullah Hoti, që është profesor i Ekonomisë, ka shpërndarë një tabelë...
detaje-nga-policia-per-plagosjen-ne-podujeve

Detaje nga Policia për plagosjen në Podujevë

0
Policia jep detaje për plagosjen në Podujevë. Mbrëmë në Podujevë ka pasur të shtëna me armë zjarri, ku një person ka mbetur i plagosur. Lidhur me...
s’ka-asnje-hap-konkret-per-unifikimin-e-kurrikulave-shqiperi-kosove

S’ka asnjë hap konkret për unifikimin e kurrikulave Shqipëri-Kosovë

0
Asnjë hap konkret për unifikimin e kurrikulave Shqipëri-Kosovë. Një sërë marrëveshjesh janë firmosur mes Shqipërisë dhe Kosovës për unifikim të kurrikulave në arsimin para universitar. Në...