Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 12, 2022

plagoset-me-arme-zjarri-shqiptari-ne-bruksel

Plagoset me armë zjarri shqiptari në Bruksel

0
Një shqiptar në Belgjikë është plagosur. Një burrë i cili dyshohet se është shqiptari Erion Hasanbelliu, është plagosur me armë zjarri në Belgjikë. Mediat e huaja,...
mehaj-thote-se-me-kurtin-eshte-problem-te-shtyhet-dikush-per-lexim

Mehaj thotë se me Kurtin është problem të shtyhet dikush për lexim

0
Mehaj ka lavdëruar Kurtin. Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj thotë se me kryeministrin Albin Kurti është problem që dikush të shtyhet për lexim. Mehaj gjatë vizitës...
aksident-ne-sllatine,-ka-te-lenduar

Aksident në Sllatinë, ka të lënduar

0
Një aksident ka ndodhur në Sllatinë. Tre persona janë lënduar si pasojë e një aksident të rëndë trafiku që ka ndodhur pasditen e sotme në...
zafir-berisha-kritikon-ashper-qeverine-kurti

Zafir Berisha kritikon ashpër Qeverinë Kurti

0
Qeveria Kurti, ka marrë shumë kritika. Zyrtari i NISMA-s Socialdemokrate, Zafir Berisha, ka adresuar kritika të ashpra ndaj kryeministrit Albin Kurti. Ai përmes një postimi...
dubois-e-nokauton-kundershtarin,-e-fiton-titullin-e-kampionit-te-botes

Dubois e nokauton kundërshtarin, e fiton titullin e kampionit të botës

0
Daniel Dubois e ka nokautuar kundërshtarin Trevor Bryan në rundin e katërt të shtunën në Miami për ta marrë rripin e artë në peshat...
hovenier-ne-bllace:-23-vjet-me-pare-shume-kosovare-u-kthyen-ne-shtepi,-nato-solli-stabilitet

Hovenier në Bllacë: 23 vjet më parë shumë kosovarë u kthyen në shtëpi, NATO...

0
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier po merr pjesë në në manifestimin qendror “Nga Eksodi në Liri” te Treni...
vajza-e-jakup-krasniqit:-kryeministri-i-kosoves-ka-amnistuar-vuciqin,-ndersa-per-babin-asnje-fjale

Vajza e Jakup Krasniqit: Kryeministri i Kosovës ka amnistuar Vuçiqin, ndërsa për babin asnjë...

0
Sot shënohet 23-vjetori i çlirimit të Kosovës nga okupatori serb, mirëpo krerët e UÇK-së, asaj që ndihmoi në arritjen e lirisë, po akuzohen për...
hoxhaj-uron-diten-e-clirimit:-me-mendje-e-zemer-jam-me-thacin-e-veselin-dhe-luftetaret-e-uck-se

Hoxhaj uron Ditën e Çlirimit: Me mendje e zemër jam me Thaçin e Veselin...

0
Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka uruar Ditën e Çlirimit. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se sot me mendje dhe zemër është...
serbia-s’ka-vendosur-sanksione-ndaj-rusise-sikur-kosova

Serbia s’ka vendosur sanksione ndaj Rusisë sikur Kosova

0
Serbia nuk është duke i vendosur sanksione Rusisë. Qeveria gjermane ka përmbledhur vizitën e kancelarit Olaf Scholz në vendet e Ballkanit Perëndimor, ndërsa një prej...
ekonomia,-tregtia-e-turizmi,-disa-nga-fushat-me-te-rendesishme-ne-fokus-te-bashkepunimit-kosovaro-grek

Ekonomia, tregtia e turizmi, disa nga fushat më të rëndësishme në fokus të bashkëpunimit...

0
Presidentja Vjosa Osmani -Sadriu, sot u prit në takim nga kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis në kuadër të Samitit të krerëve të shteteve të Evropës...