Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 11, 2022

keshtu-do-te-duket-gjenerata-e-ardhshme-apple-carplay

Kështu do të duket gjenerata e ardhshme Apple CarPlay

0
Kompania njoftoi përmirësime në Konferencën Botërore të Zhvilluesve të Apple, e cila zgjat deri të premten, 10 qershor. Ashtu si Android Auto, sistemi i...
zbulohen-kishe-e-eshtra-ne-katedralen-e-prizrenit

Zbulohen kishë e eshtra në Katedralen e Prizrenit

0
Vendi ynë nijhet për vlera të mëdha. Katedrales së Zojës Ndihmëtare në Prizren, iu shtuan vlera të reja të shtunën. Gjithë kjo fal një hulumtimi 10-vjeçar...
konjufca-tregon-se-kur-kosova-do-te-aplikoje-per-anetaresim-ne-be

Konjufca tregon se kur Kosova do të aplikojë për anëtarësim në BE

0
Kosova po synon të jetë pjesë e Këshillit të Evropës. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, është shprehur pesimist për marrëveshjen me Beogradin, por...
mediumi-i-njohur:-kancelari-gjerman-dhe-vuciq-perplasen-per-njohjen-e-kosoves-dhe-sanksionet-ndaj-rusise

Mediumi i njohur: Kancelari gjerman dhe Vuçiq përplasen për njohjen e Kosovës dhe sanksionet...

0
Ditë më parë kancelari gjerman vizitoi Kosovën dhe Beogradin. Tensionet u rritën mes kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç në një konferencë...
vranesira-e-reshje-shiu,-ky-eshte-parashikimi-i-motit-per-diten-e-diele

Vranësira e reshje shiu, ky është parashikimi i motit për ditën e diele

0
Dita e diele do të karakterizohet me mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell. Gjatë ditës vranësirat do të zhvillohen duke krijuar kushte...
arrestohet-nje-futbollist-i-njohur-gjerman,-dyshohet-se-ka-perdhunuar-nje-adoloshente

Arrestohet një futbollist i njohur gjerman, dyshohet se ka përdhunuar një adoloshente

0
Një futbollist nga Bundesliga është arrestuar në Ibiza, pasi dyshohet se ka përdhunuar një adoloshente. “Daily Star” ka raportuar se futbollisti është arrestuar nga autoritetet...
​maqedonia-e-veriut-nderhyn-per-te-ulur-cmimin-e-vajit-per-gatim

​Maqedonia e Veriut ndërhyn për të ulur çmimin e vajit për gatim

0
Maqedonia e Veriut ka ndërhyrë për të ulur çmimin e vajit për gatim. Nga e hëna Maqedonia e Veriut pritet të ulë çmimin e vajit...
qeveria-thote-se-importi-nga-serbia-ka-rene-per-32%-gjate-qeverisjes-se-kurtit

Qeveria thotë se importi nga Serbia ka rënë për 32% gjatë qeverisjes së Kurtit

0
Qeveria e Kosovës ka reaguar pas raportimeve se gjatë Qeverisë Kurti është rritur importi nga Serbia. Sipas këtyre raportimeve, nga viti 2019 deri në vitin...
personi-qe-u-arrestua-ne-vushtrri-eshte-mesimdhenes,-ngacmoi-seksualisht-nxenesen-e-klases-se-8-te

Personi që u arrestua në Vushtrri është mësimdhënës, ngacmoi seksualisht nxënësen e klasës së...

0
Nuk janë të rralla rastet kur nxënëset kosovare ngacmohen e sulmohen seksualisht nga mësimdhënësit e tyre. E një rast i tillë është raportuar dje...
rritje-enorme-e-cmimit-te-derivateve-te-naftes!

Rritje enorme e çmimit të derivateve të naftës!

0
Bisedë me ish-ministrin e Tregtisë Vesel Krasniqi Këto ditë qytetarët po përballen me rritje tej mase të çmimit të derivateve të naftës. Në lidhje me...