Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 10, 2022

kurti-viziton-ne-spital-ministrit-latifi

Kurti viziton në spital ministrit Latifi

0
Rifat Latifi, është operuar nga “zorra qorre” Kryeministri Albin Kurti ka vizituar në spital Ministrin e Shëndetësisë, Rifat Latifi, i cili u operua sot nga...
ahmeti-per-kurtin:-besoja-se-me-te-vertete-nuk-duhej-takuar-vuqiqi-pa-kerkuar-falje

Ahmeti për Kurtin: Besoja se me të vërtetë nuk duhej takuar Vuqiqi pa kërkuar...

0
Shpend Ahmeti, ka komentuar takimet e Albin Kurtit. Ish kryetari i Prishtinë, Shpend Ahmeti, ka kujtuar kohën kur ai besonte në qëndrimet e shumta...
mourinho-dhe-roma-serish-pas-granit-xhakes

Mourinho dhe Roma sërish pas Granit Xhakës

0
Roma e Jose Mourinhos është ende e interesuar për nënshkrimin e Granit Xhakës dhe ardhja e mundshme e Youri Tielemans në Arsenal mund të...
m2-i-ri-nga-bmw,-modeli-i-fundit-nga-brendi-m-qe-nuk-eshte-elektrik

M2 i ri nga BMW, modeli i fundit nga brendi M që nuk është...

0
Njeriu i parë i “trupit” të BMW M, Frank van Meel, ka konfirmuar se gjenerata e re e M2, do të jetë modeli i...
tjeter-sulm-me-arme-ne-shba,-raportohet-per-viktima-dhe-te-plagosur

Tjetër sulm me armë në SHBA, raportohet për viktima dhe të plagosur

0
Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku raportohet për disa viktima pas një sulmi me armë në Maryland, SHBA, thonë autoritetet....
scholz:-serbia-s’mund-te-jete-pjese-e-be-se-pa-e-njohur-kosoven

Scholz: Serbia s’mund të jetë pjesë e BE-së pa e njohur Kosovën

0
Kancelari gjerman sot ka qenë në vizitë në Serbi. Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, pas takimit me kancelarin gjerman Olaf Scholz, ka bërë të ditur se...
pas-kosoves-scholz-shkon-ne-serbi,-pritet-me-ceremoni-nga-vuciq

Pas Kosovës Scholz shkon në Serbi, pritet me ceremoni nga Vuçiq

0
Kancelari gjerman, Olaf Scholz, ka lëshuar Kosovën për të vazhduar me vizitën e tij në Serbi. Ai atje është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksander...
qeveria-zotohet-per-parandalimin-dhe-zvogelimin-e-barres-administrative-per-qytetaret-dhe-bizneset

Qeveria zotohet për parandalimin dhe zvogëlimin e barrës administrative për qytetarët dhe bizneset

0
Zëvendëskryeministri i Parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, gjatë prezantimit dhe diskutimit të Programit për parandalimin dhe zvogëlimin e barrës administrative,...
hill:-shba-e-mbeshtet-“ballkanin-e-hapur”,-s’eshte-ide-per-te-zevendesuar-anetaresimin-ne-be

Hill: SHBA e mbështet “Ballkanin e Hapur”, s’është ide për të zëvëndësuar anëtarësimin në...

0
Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Christohpher Hill, ka thënë se Amerika e përkrah iniciativën e “Ballkanit të Hapur” sepse ajo krijon model të bashkëpunimit...
‘ti-nera-jem…”,-sabri-fejzullahu-do-ta-shkrije-gruan-e-tij-me-mesazhin-e-fundit

‘Ti Nera jem…”, Sabri Fejzullahu do ta shkrijë gruan e tij me mesazhin e...

0
Sabri Fejzullahu është padyshim një prej këngëtarëve më të dashur kosovarë. Ai është pjesë e skenës muzikore shqiptare tash e një kohë shumë të gjatë...