Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 9, 2022

goli-i-trete-e-gezon-shume-kurtin,-nuk-i-ndal-duartrokitjet

Goli i tretë e gëzon shumë Kurtin, nuk i ndal duartrokitjet

0
Kosova e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Irlandës së Veriut. Ishte Vedat Muriqi i cili realizoi në minutën e 52-të. E ky gol, e...
ne-pazarin-e-prishtines-kushtet-e-mjerueshme,-shitesit-kerkojne-hapesire

Në pazarin e Prishtinës kushtet e mjerueshme, shitësit kërkojnë hapësirë

0
Kushte të mjerueshme në pazarin e Prishtinës, shitësit kërkojnë hapësirë. Me nxitim po i mbulojnë mallrat e tyre që të mos lagen nga shiu. Mbulojat...
hashim-thaci-e-te-tjeret-pranojne-kerkesen-e-konjufces-per-vizite-ne-hage

Hashim Thaçi e të tjerët pranojnë kërkesën e Konjufcës për vizitë në Hagë

0
Thaçi e të tjerët pranojnë kërkesën e Konjufcës për vizitë në Hagë. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, pritet të jetë zyrtari i parë...
turisti-polak-gjendet-i-vdekur-ne-nje-pishine-ne-vlore

Turisti polak gjendet i vdekur në një pishinë në Vlorë

0
Një turist polak humbi jetën në pishinën e një hoteli në Vlorë. 18-vjeçari me prindërit mbërritën një natë më parë në Vlorë, së bashku me...
nje-veture-digjet-para-stacionit-te-autobuseve-ne-rahovec

Një veturë digjet para Stacionit të Autobusëve në Rahovec

0
Digjet një veturë para Stacionit të Autobusëve në Rahovec. Një veturë është përfshirë nga zjarri sot në Rahovec. Sipas fotografive dhe videove që ka publikuar një...
enca:-nuk-eshte-aq-e-lehte-te-gjesh-nje-sheik-ne-dubai

Enca: Nuk është aq e lehtë të gjesh një sheik në Dubai

0
Enca Haxhia jeton prej kohësh në Dubai dhe sigurisht që është përmendur nga portalet për skandalin e publikuar P.ortta P.otty, por këngëtarja ka bërë...
naftetaret-me-dy-kerkesa-per-qeverine,-nese-nuk-miratohen-mbyllin-pompat

Naftëtarët me dy kërkesa për Qeverinë, nëse nuk miratohen mbyllin pompat

0
Pas paralajmërimit të Qeverisë së Kosovës për rregullimin e çmimeve të derivateve në vend, Shoqata e Naftëtarëve të Kosovës i ka dërguar letër Qeverisë...
vizita-e-kancelarit-gjerman-ne-kosove,-policia-ka-nje-njoftim-per-qytetaret

Vizita e kancelarit gjerman në Kosovë, policia ka një njoftim për qytetarët

0
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë vizitës së kancelarit gjerman, Olaf Scholz, do të bëhet bllokimi i disa segmenteve rrugore, ku...
policia-e-kosoves-pranon-donacion-nga-undp-ja,-ndihmon-ne-gjetjen-e-armeve-ilegale

Policia e Kosovës pranon donacion nga UNDP-ja, ndihmon në gjetjen e armëve ilegale

0
Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) i ka dorëzuar Policisë së Kosovës pajisje profesionale në vlerë prej 440 mijë dollarësh. Aty u...
kreret-e-shtetit-i-ikin-‘parades-se-krenarise’

Krerët e shtetit i ikin ‘Paradës së Krenarisë’

0
Kryeministri Kurti dhe presidentja Osmani assesi nuk kanë gjetur kohë që të marrin pjesë në Paradën e Krenarisë, që u mbajt sot në Prishtinë,...