Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 8, 2022

fotografi-e-rralle-e-hashim-thacit-dhe-albin-kurtit-nga-koha-e-luftes

Fotografi e rrallë e Hashim Thaçit dhe Albin Kurtit nga koha e luftës

0
Publikohet fotografia e Hashim Thaçit dhe Albin Kurtit nga koha e luftës. Një fotografi e vjetër nga koha e luftës, ku shihen së bashku kryeministri...
edi-rama:-ali-ahmeti-eshte-nje-nga-pionieret-e-ballkanit-te-hapur

Edi Rama: Ali Ahmeti është një nga pionierët e Ballkanit të Hapur

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thurur lavde për kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe e ka quajtur “pionier i Ballkanit të Hapur” duke...
do-te-shkrihni-se-qeshuri-me-kete-video-te-ciftit-fero-dhe-arbenita

Do të shkrihni së qeshuri me këtë video të çiftit Fero dhe Arbenita

0
Çiti simpatik dhe tejet i dashur për publikun,  Fero dhe Arbenita janë mjaftë aktiv në rrjete sociale, e së fundmi edhe në Tik Tok. Ata...
zevendesministri-durmishi:-ka-njerez-ne-ministri-qe-kane-tri-aktakuza-dhe-nuk-mund-t’i-largojme-nga-puna

Zëvendësministri Durmishi: Ka njerëz në ministri që kanë tri aktakuza dhe nuk mund t’i...

0
Durmishi: Ka njerëz në ministri që kanë tri aktakuza dhe nuk mund t’i largojmë nga puna. Zëvendësministri i Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësiror, Hysen Durmishi,...
bislimi-dhe-ambasadori-gargan-diskutuan-per-rritjen-e-bashkepunimit-ekonomiko-kulturor

Bislimi dhe Ambasadori Gargan diskutuan për rritjen e bashkëpunimit ekonomiko-kulturor

0
Rritja e bashkëpunimit ekonomiko-kulturor, si dhe forcimi i marrëdhënieve bilaterale ndërmjet Irlandës dhe Kosovës, ishin ndër temat kryesore të takimit të sotëm ndërmjet Zëvendëskryeministrit...
zafir-berisha-thote-se-polici-e-futi-ne-kurth:-e-kam-hanger-foren

Zafir Berisha thotë se polici e futi në kurth: E kam hangër foren

0
Zafir Berisha pretendon se polici e futi në kurth: E kam hangër foren. Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha, e ka mohuar se e...
keto-jane-kater-marreveshjet-qe-u-nenshkruan-sot-ne-“ballkanin-e-hapur”

Këto janë katër marrëveshjet që u nënshkruan sot në “Ballkanin e Hapur”

0
Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia, në kuadër të “Ballkanit të Hapur” kanë nënshkruar katër marrëveshje të bashkëpunimit sot në Ohër. Tri shtetet nismëtare të...
vellai-i-butes-nga-spitali-dergohet-ne-paraburgim,-avokati-tregon-si-reagoi-per-vrasjen

Vëllai i Butës nga spitali dërgohet në paraburgim, avokati tregon si reagoi për vrasjen

0
Qëndrim Januzi, i cili dyshohet për vrasjen e Gazmend Hysenit ndodhur me 28 maj 2022 në Ferizaj, është dërguar në qendrën e paraburgimit në...
anikorrupsioni-flet-per-“rolexin”-e-svecles-qe-u-tha-se-e-ka-marre-dhurate-nga-kryeministri-i-katarit

Anikorrupsioni flet për “Rolexin” e Sveçlës që u tha se e ka marrë dhuratë...

0
Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit, Yll Buleshkaj, ka thënë se është kontaktuar nga kabineti i ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla, në lidhje me orën...
rama-mesazh-kosoves-dhe-kurtit-nga-ohri:-jane-pajtuar-shba-ja-e-japonia,-franca-e-gjermania,-izraeli-e-emiratet

Rama mesazh Kosovës dhe Kurtit nga Ohri: Janë pajtuar SHBA-ja e Japonia, Franca e...

0
Në Ohër të Maqedonisë së Veriut është duke vazhduar dita e dytë e Samitit të “Open Balkan”. Përveç ambasadorit amerikan në Beograd, Christopher Hill,...