Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 7, 2022

qeveria-miratoi-propozim-vendimin-per-“financat-publike-te-kosoves-dhe-rritja-ekonomike”

Qeveria miratoi propozim-vendimin për “Financat Publike të Kosovës dhe Rritja Ekonomike”

0
Qeveria e Kosovës, sot në mbledhjen elektronike shqyrtoi dhe miratoi propozim-vendimin lidhur me Programin “Financat Publike të Kosovës dhe Rritja Ekonomike”. Kabineti qeveritar, siç u...
kurti-ne-takim-me-truss,-merren-vesh-per-sanksione-shtese-ndaj-rusise

Kurti në takim me Truss, merren vesh për sanksione shtesë ndaj Rusisë

0
Kurti sot ka pasur një takim me sekretaren e jashtme të Britanisë. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur sot në takim nga Sekretarja e...
varroset-30-vjecari-qe-u-mbyt-nga-lisi-ne-prishtine

Varroset 30-vjeçari që u mbyt nga lisi në Prishtinë

0
I është dhënë lamtumira e fundit 30 vjeçarit që gjeti vdekjen në Prishtinë. Në varrezat e qytetit të Podujevës është varrosur sot Erdin Haxhiu, 30-vjeçari...
ambasadori-hill-nga-beogradi-shkon-ne-takimin-e-ballkanit-te-hapur-ne-oher

Ambasadori Hill nga Beogradi shkon në takimin e Ballkanit të Hapur në Ohër

0
Në Malin e Zi, do të mbahet mbledhja e radhës për Ballkanin e Hapur. Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka publikuar disa fotografi...
denohet-me-22-vjet-burgim-i-akuzuari-per-vrasjen-e-te-miturit-ne-prishtine

Dënohet me 22 vjet burgim i akuzuari për vrasjen e të miturit në Prishtinë

0
Edurad Ibrahimi është shpallur fajtor dhe është dënuar me dënim unik prej 22 vite burgim i akuzuar se në 2020-ën e ka privuar nga...
plani-i-qeverise-per-te-dale-nga-kriza-me-rryme-ne-10-vjetet-e-ardhshme

Plani i Qeverisë për të dalë nga kriza me rrymë në 10 vjetet e...

0
Kështu synon Qeveria të dalë nga kriza me rrymë në 10 vjetet e ardhshme. Sipas strategjisë së qeverisë për energji, synohet që në 10 vjetët...
basri-lenjani-reagon-pas-denimit-me-6-muaj-burgim-me-kusht

Basri Lenjani reagon pas dënimit me 6 muaj burgim me kusht

0
Reagon Basri Lenjani pas dënimit me 6 muaj burgim me kusht. Ish-drejtori i Emergjencës në SHSKUK, Basri Lenjani është dënuar më gjashtë muaj me burgim...
ky-eshte-vendimi-i-fundit-i-gjykates-per-vrasjen-e-18-vjecares-ne-ferizaj

Ky është vendimi i fundit i gjykatës për vrasjen e 18-vjeçares në Ferizaj

0
Vrasja e 18-vjeçares në Ferizaj, ky është vendimi i fundit i gjykatës. Gjykata Themelore në Ferizaj ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për dy...
nje-qytetar-dergohet-ne-qkuk-ne-gjendje-te-rende,-shkak-ererat-e-forta

Një qytetar dërgohet në QKUK në gjendje të rëndë, shkak erërat e forta

0
Qytetari dërgohet në QKUK në gjendje të rëndë, shkak erërat e forta. Policia njofton për lëndimin e një qytetari dje në Prizren. Siç njofton policia, si...
parashikimi-i-motit:-stuhi,-shkarkime-rrufesh,-shi-e-bresher

Parashikimi i motit: Stuhi, shkarkime rrufesh, shi e breshër

0
Moti në Kosovë: Stuhi, shkarkime rrufesh, shi e breshër. Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto...