Humbja nga Greqia në Prishtinë, kush ishte futbollisti më i mirë dhe më i dobët te Kosova mbrëmë?

162
humbja-nga-greqia-ne-prishtine,-kush-ishte-futbollisti-me-i-mire-dhe-me-i-dobet-te-kosova-mbreme?

Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar një humbje të hidhur mbrëmë në Prishtinë.

Në kuadër të grupit 2 në Ligën C të Kombeve, Kosova ishte nikoqire e Greqisë

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, i takoi kombëtares helene 0:1.

Më dobëti te Kosova, ishte mbrojtësi Fidan Aliti, i cili u vlerësua me notën 5.7, kurse më i miri – Lirim Kastrati, i cili u vlerësua me notën 7.4.

Në grupin 2 të Ligës C Kosova ka tri pikë pas dy ndeshjeve dhe ndeshjen e radhës e zhvillon ndaj Irlandës Veriore, ndërsa Greqia ka gjashtë pikë dhe është lidere e grupit

The post Humbja nga Greqia në Prishtinë, kush ishte futbollisti më i mirë dhe më i dobët te Kosova mbrëmë? appeared first on GazetaPress.