Monday, June 27, 2022

Arkivat Përditshëm June 6, 2022

ky-eshte-veterani-i-luftes-qe-mbijeton-duke-mbledhur-kanace

Ky është veterani i luftës që mbijeton duke mbledhur kanaçe

0
Veteranët e UÇK-së, po vazhdojnë të jetojnë në kushte të rënda. Dora që dikur i mbante mitralozin e lehtë në frontin e luftës së fundit...
vazhdojne-sanksionet-amerikane-ne-ballkan,-cak-zyrtaret-e-larte

Vazhdojnë sanksionet amerikane në Ballkan, cak zyrtarët e lartë

0
SHBA po vazhdon sanksionet ndaj Ballkanit. Lufta kundër korrupsionit në Ballkanin Perëndimor është shpallur që në krye të herës si një prej objektivave kryesore të...
amerika-i-ve-sanksione-bosnjes-dhe-hercegovines,-kjo-eshte-arsyeja

Amerika i vë sanksione Bosnjës dhe Hercegovinës, kjo është arsyeja

0
SHBA i ka vënë sanksione Bosnjës. Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë vënë sanksione presidentit të Federatës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Marinko Çavara. Ata po...
e-dhimbshme:-dy-personat-qe-i-zuri-lisi-ne-pejton-ishin-rreth-30-vjec,-djali-vdiq,-vajza-ne-qkuk

E dhimbshme: Dy personat që i zuri lisi në Pejton ishin rreth 30-vjeç, djali...

0
Dy personat që i zuri lisi në Pejton ishin rreth 30-vjeç, djali vdiq, vajza në QKUK. Nga stuhia në Prishtinë, që rrëzoi lisa e shtylla,...
pep-jep-pergjigjen-e-shkurter-epike-kur-pyetet-per-interesimin-e-barcelones-per-bernardon

Pep jep përgjigjen e shkurtër epike kur pyetet për interesimin e Barcelonës për Bernardon

0
Pep Guardiola ka bërë shaka se ish-skuadra e tij Barcelona do ta ketë të vështirë në përpjekjet për të nënshkruar me Bernardo Silva të...
ne-drejtim-te-kosoves-po-vjen-nje-shtrengate-me-reshje-intensive-shiu-e-bresheri

Në drejtim të Kosovës po vjen një shtrëngatë me reshje intensive shiu e breshëri

0
Një shtrëngatë me reshje intensive shiu e breshëri po vjen drejtë Kosovës. Nga i nxehti i madh dje, sot vendi ynë do të ndikohet nga...
ganimete-musliu:-protesta-e-veteraneve-shume-e-drejte,-sot-duhet-te-marre-fund-propaganda-20-vjecare-kunder-tyre

Ganimete Musliu: Protesta e veteranëve shumë e drejtë, sot duhet të marrë fund propaganda...

0
Musliu: Protesta e veteranëve shumë e drejtë, sot duhet të marrë fund propaganda 20-vjeçare kundër tyre. Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu tha se dinjiteti i...
humbja-nga-greqia-ne-prishtine,-kush-ishte-futbollisti-me-i-mire-dhe-me-i-dobet-te-kosova-mbreme?

Humbja nga Greqia në Prishtinë, kush ishte futbollisti më i mirë dhe më i...

0
Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar një humbje të hidhur mbrëmë në Prishtinë. Në kuadër të grupit 2 në Ligën C të Kombeve, Kosova ishte...
fillon-protesta-e-veteraneve-para-kuvendit

Fillon protesta e veteranëve para Kuvendit

0
Pakënaqësitë për pagën minimale: Fillon protesta e veteranëve para Kuvendit. Ka filluar protesta e veteranëve të luftës së UÇK-së para Kuvendit të Kosovës, të cilët...
ilir-shaqiri-zbulon-emrin-e-vajzes-se-arbana-osmanit?

Ilir Shaqiri zbulon emrin e vajzës së Arbana Osmanit?

0
Një koment i balerinit Ilir Shaqiri në Instagramin e Arbana Osmanit ka ngjallur dyshime se balerini mund të ketë zbuluar emrin e vajzës së...